Drahoušek

aneb, jak já závidím flegmatikům! 

Na první a zatím poslední schůzi vlastníků nám jeden doporučil pána na menší údržbové práce domu, že prej důchodce co si potřebuje přivydělat a tak jsme to odsouhlasili a já jsem se rozhodla, že si kutila použiju v případě potřeby i soukromě.Třeba na připojení světel na terase.

Přišel včera, Drahoušek, černé džíny, černý svetr, černý kabátek, cca 60 let, navoněný tak, že jsem si musela neprodleně odskočit zobnout  antialergikum. Původně jsem myslela, že světla připojí hned a přichystala jsem si na to 2 hodiny času, leč pracovně nevypadal, jen to okouk a že jako příjde zítra zase v 9, tedy dnes.

Přišel Drahoušek v půl 9, navoněný, ale v modrých džínách…., takže mě probudil a navíc na mne hned mluvil, zarazila jsem ho až ve ¾ , stejně jsem nechápala co říká.

Kolem 9té jsem mu yvsvětlila, že světlo které je vpravo se ovládá vypinačem z ložnice, světlo co je vlevo pak vypinačem z kuchyně. Dále jsem mu ukázala pojistky (jeden jistič je pro jednu část bytu, druhý pro část druhou) a poradila mu, aby si jistič A vypnul, usedla jsem k soustruhu a začala tvořit pracovní mejl.

První výpadek proudu nastal cca po 10ti minutách, uložit jsem nic nestačila, Drahoušek vyhodil pojistky v celém patře a tak jsem je šla nahodit do skříně v přízemí.  Nechápu, říkala jsem si cestou, no ale co už, že a tak jsem se vrátila k soustruhu a znova začala psát mejl.

 To pravé světlo mám připojené, ale nejde Vám tam proud!"

 Promiňte, prosím? Co nejde? Jak nejde? Vždycky tam byl!" nechápu.

No zkouším to zkoušečkou a nejde tam proud a taky to navíc nesvítí, no podívejte se!" drahoušek mi cvaká dvojvypínačem v ložnici. Vstávám a nakukuju za roh….

Kterým vypínačem se rozsvěcí světlo tady v ložnici?" ptá se.

Prosím? Jak kterým? No asi tím druhým, tak to proboha zkuste, vr!" cvaknu na druhý vypínač, světlo v ložnici se rozsvěcí

Ahaaaa asi to je tenhle!" dodává Drahoušek a já cvaknu druhou částí vypínače a rozsvěcí se světlo i na terase.

 Vždyť to tam svítí, tak jak, že tam není proud!" vrrr!" začínám se cítit unaveně.

No jo, ono to svítí, tak jsem to asi celou dobu dělal pod proudem!" dí Drahoušek a já klesám na svou židli u soustruhu, vrčím a pokračuju v psaní mejlu.

A který vypínač patří tedy k těm druhým drátům? Přerušuje mě Drahoušek a cvak,cvak,cvak, opakovaně rozsvěcí světlo v ložnici a na terase.

Proboha, vždyť jsem Vám to ukazovala, vypínač těm druhým drátům je u okna v kuchyni, tak co děláte zase tady v ložnici? Šup ven na terasu, tyhle dveře zavírám! vrrrrr!" začínám se cítit otráveně.

Blik, soustruh zhasnul, uloženou mám jen polovinu mejlu……….."PROBOHA, co zas děláte, zas jste mi vyhodil pojistky!", probíhám bytem k skříňce s jističi "Zas jste si nevypnul ten jistič AAAAAAA!"

No jo, asi jsem si nevypnul ten jistič." Dí Drahoušek a já běžím nahodit hlavní jistič do přízemí…..

Blik. Začínám být nasraná, ale už nevstávám.

Ty dráty jsou strašně krátké a ta dirka je hrozně malá, asi o sebe škrtly!" sděluje mi Drahoušek od dveří obýváku, protože ložnicí už nemůže.

Nadechuju se zhluboka, vydechuju taky zhluboka, škrtnu Tě asi já!  Drahoušku, kdybyste si vypnul ten jistič, jak jsem Vás už 3x žádala, škrtnutí by nevadilo, no a když je ta dirka malá, tak ji vyřízněte větší, vždyť je to sádrokarton sakra! A já si teď jdu vyfénovat vlasy, protože za 18 minut musím odjet na jednání!" odcházím do koupelny.

No jo, kdybych si ten jistič vypnul, tak by to nevadilo a tu díru budu muset vyříznout větší……."

Panebože, Panebože, buď hodná Mod. I hovado je Boží tvor, myslím si a spouštím fén. To si snad ten Tatrman z nás dělal prdel s tímhle chlapem, to přece není normální! V tom vidím v zrcadle drahouška, stojí ve dveřích a něco říká. Vypínám fén  NO CO JE?"

Když já nevím, který je to jistič a bojím se, abych Vám to nevypnul."

To se bojíte důvodně, je to ten jistič úplně vpravo, už jsem Vám ho ukázala 3x, že máte vypnout tenhle jistič…..!" CVAK, začínám se cítit ztraceně, ale za 8 minut musím odejít a tak jdu znovu foukat.

Drahoušek přimontoval světlo a nahodil jistič  Nevím co to je, ale ono mi to svítí pořád."

Jak svítí pořád, tak zmáčkněte TENHLE vypínač!" Marná sláva, svítí to fakt pořád…. nechápu, ale svítí  Tak vyšroubujte žárovku sakra, já už opravdu musím jít!"

Asi vyšroubuju žárovku a podívám se na to příště, ono to totiž vůbec nebylo jednoduché, ty dráty byly krátké a chlupaté!"

Drahoušku, kdyby to bylo jednoduché, udělala bych si to SAMA! Jasně, tak příště!" začínám cítit jak mi adrenalin teče z uší

Tak já jdu a dodělám to příště, teď si skočím domů pro lepidlo a sklížím si ve sklepě ty dveře, jak se mi trochu rozbily, když jsem včera vyndával ten zámek……"

Je 11.05.

Škoda, že už je tolik hodin, kdyby bylo trochu víc času, dám si panáka a pojedu MHD! Zamykám. A to jsem chtěla. aby mi příští týden navrtal do zdí chemické kotvy, PROBOHA!

Ten klíč od sklepa mi dáte?"

Ten klíč od sklepa jsem Vám už dala a Vy jste si ho schoval na okno na chodbě pod květináč s švestkou, jak jsem Vám řekla!"

Jo, dal jsem si ho pod ten květináč s švestkou!"

Výjimečně nejedu dolů výtahem, jdu po schodech dolů, pomalu a v hlavě mi zní  Bábo Ty máš bobóny? To jsou naše bobóny?To nejsou naše bobóny? Protože? 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *