Roj na zahradě

 – no nic moc zážitek !

Pokud se Vám na zahradě objeví roj a ne Roj, není to nic moc! No a právě tohle se nám stalo v sobotu podvečer, začaly se slétát, já tvrdím, že vosy, Filip, že včely a tak jsme jim v neděli ráno už říkali " Moje vosy a Tvoje včely" a naopak.

Takový roj na stromě, nic moc, zejména když máte v areálu většinou malé děti, velké pesy a velké a malé kočk/y, takový roj když totiž na někoho spadne, mohla by to být katastrofa i smrtelná.

Obvolali jsme starosty okolních obcí s dotazem, zda nevědí o někom kdo má včely, nebo by alespoň uměl roj sundat a odstranit. Volali jsme hasiče, jestli by nemohli tu věc sundat oni. Prý mohli, pokud by byla na veřejném prostranství, protože takto by mohlo dojít k usmrcení třeba i veřejných osob, roje na pozemcích soukromých hasiče nezajímají. Zatoužila jsem žít v Americe, protože jsem viděla ve filmech, že tam Vám přijedou sundat ze stromu i kočku! Naši hasiči nám dali telefonní číslo na deratizéry.

" Je to to co dělá med a nebo to co jen píchá?" otázal se mne v neděli večer Filip, kterému se zdálo škoda nechat usmrtit včely. "Nevím." odpověděla jsem, protože se mi zdálo škoda nechat usmrtit i vosy.

Dnes ráno zavolala nějaká paní a řekla, že pokud se nestane, že by z nějakého důvodu roj spadl, určitě dříve či později odletí, takto ve skupině:o) prý pouze sbírá sílu k delšímu letu. Měla pravdu (naštěstí nespadl), dnes odpoledne v naprosté tichosti jeho včely a moje vosy odletěly:o)

/files/roj.jpg

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *