Kontrolujou

a maj to zmáklý !Přestože byl pátek dost únavný a spát jsem šla hodně pozdě, vstala jsem v sobotu ráno nekřesťansky brzy, už v 9, abych odjela k Labi rozfoukat ohně a předžvýkat kůže.

Z Francouzské, Waldou, nábližkami k Vinohradské, tam na semtamfóru zabočím doleva a hned za přechodem, 100 metrů předsebou ho vidím, panáčka v zelené vestě s červenou plácačkou, mává a ukazuje, že mám zajet na stranu.

Vocode safra, myslím si, zahla jsem vlevo tam co se to smí? no jasně, dyť to bylo v levém pruhu na semafóru! Rozjet jsem se určitě nestihla, netelefonuju, nekouřím, svítím, mlhovky zapnuté nemám, připoutaná nejsem, zbytkáče mám snad v normě, všechno je snad vpořádku!

Zastavuju, chvilka prodlevy (na případné odepnutí pásu), stahuju tmavé okno.

 Dobrý den paní řidičko, silniční kontrola! Předložte prosím doklady oprávňující Vás k řízení motorového vozidla a doklady o způsobilosti vozidla k účasti v silničním provozu!"

OMG, tak složitá věta! Chvíli jsem nerozhodně koukala do tváře policisty a přitom jsem si přeříkávala tu větu, abych správně pochopila, co to vlastně chce! Když jsem si to přežvejkla potřetí, došlo mi, že to bude klasický řidičák, občanka, techničák a doklad o pojištění. Oknem jsem podala řidičák a občanku a Musíte uhnout, techničák mám vzadu!". V průběhu těch několika minut slyším několikrát brzdy projíždějících aut, jejichž řidiči si všimli zelené vesty až v poslední chvíli.

Podávám policistovi i TP a on i během 5ti vteřin podává zpět všechny tři doklady Děkuji, můžete jet!". Zase chvíli okouním a přemýšlím, jestli mu rozumím správně, ale vzhledem k tomu, že se ke mně otáčí zády a jde stavět další auto, asi ano, a tak odjíždím.

Silniční kontrola, hm, že by chtěl překontrolovat, jestli mi silnice nepoškodila vozidlo?

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *