Máte doma málo myší?

Pořiďte si kočku!

Ty tam jsou ty krásné doby, kdy jsme my lidé, žili v malé chaloupce u Labe, s patřičným množstvím myší, v krásné symbióze s pesama a kočkem Ňuninkou, který velmi rychle pochopil, že mrtvolama myší a ptáků se mi opravdu nezavděčí, možná to ani nepochopil, ale je to přece jen chlap a tak se snažil získat mou přízeň jen velmi krátkou dobu. Naštěstí, Ňuninka je kočk jak hovado, a bylo patrně jen otázkou času, než by začal nosit slepice, kuny, nebo tchoře.

/files/kocky.jpg

Harmonii naší domácnosti narušila kočička Pepíček, a to bezprostředně poté, co jsme jí po pár měsících života, začali vypouštět ven. Pepíček je mrňavá holka, ovšem hlavní náplní jejího života je lov, kromě motýlů, much a vážek, loví bohužel také myši, bohužel venku, bohužel jak je malá, myši jsou pro ni patrně příliš velké sousto, s kterým si venku neví rady, a proto si je nosí domů, zřejmě v naději, že v uzavřeném prostoru to líp zmákne.

Scénář je bohužel většinou pokaždé stejný, Pepíček vlítne oknem s myší ( zrovna teď se to opět stalo), seskočí z parapetu a v tom okamžiku, jí myš tak nějak vyklouzne, někdy nevyklouzne a pak spolu chvíli bojují pod mou posteli, než vyklouzne. Zraněná myš se poté kamsi schová, tam pak piští, Pepíček lítá jak magor a snaží se ji najít, což se mu v 90% kauz nepodaří. Někdy to zachrání Ňuňa, lepší číhač, myš zneškodní, a protože je chlap, dál se tím nezabývá. Pokud se tak nestane, musím odtahat nábytek a mrtvolky, případně polomrtvolky, vyházet. Živolky se patrně samy přesunují do příznivějších lokalit domu.

Včera vnoci přitáhl Pepa s něčím, co mu tedy vyklouzlo hned a poté to tu štrachalo ještě v půl třetí poránu, to jsem už vstala, rozsvítila a potkala se u skříně s myší tak velkou, že by si nezadala s tou, co mám na drátě u soustruhu, ocas nepočítám. Nevím, která z nás se víc lekla, asi ona, protože se schovala za skříň.

Lehla jsem si a přemýšlela, jestli ucítím ve spánku, až mi přeběhne přes obličej. Poté mne napadla možnost masky čerta nebo Mikuláše, ale protože nemám, znova jsem vstala a vzala jsem si prášek na spaní. V polospánku jsem ještě slyšela, že oknem přišel Ňuninka….

Giga myš ležela ráno vcelku, leč zneškodněna, na podlaze v kuchyni.

 

Kočičky:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *