PROČ to dělat jednoduše, když se to dá udělat složitě?!

Nepolitickou vládu jsem si původně představovala nějak tak, pokud se vůbec dá, si pod tím pojmem něco představit, že se politici apoliticky shodnou na jménu politicky nepolitického premiéra, a ten si pak sestaví tým ministrů, s kterým se pak vypraví na Hrad, kde prezident tyto apolitické persóny jmenuje pro šéfování jednotlivých ministerstev do předčasných voleb. Pokud se něco takového vůbec odehraje, protože toto se odehraje, jestliže se 120 poslanců rozhodne pokrátit si téměř o rok, své platy.

Vpodstatě mě nenapadá jediný důvod, proč by takto sestavená, apolitická Vláda, měla žádat PS o vyjádření důvěry,  byla by to přece důvěra politická, pokud by tedy jednotliví poslanci museli hlasovat podle příkazu svých klubů, no, možná by byla politická, i kdyby nemuseli.

Dnes se dozvídám, že na postu Ministra financí by asi měl zůstat Miroslav Kalousek, protože by nebylo dobré, "aby do resortu přišel najednou někdo zvenčí ", tak pravil Předseda vlády v demisi Topolánek, a prej to ještě dneska řekne Předsedovi vlády před demisí Fischerovi.

Podle zatím Nejmenovaného Předsedy vlády Paroubka, by měl na postu Ministra pro lidská práva, zůstat Michael Kocáb, asi proto, že jak Paroubek řekl počátkem roku, zpívá hezky jako Ministryně Parkanová.

Možná by tedy mohla nakonec zůstat i Parkanová, když zpívá tak hezky jako Kocáb, možná i Bendl a Liška.

Možná už bylo v půlce března vhodné říct, že z Vlády musí pryč všichni, kteří neumí zpívat, případně jsou zvenčí!

Ale co když…… umí zpívat i Ivan Langer?

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *