Kam ty peníze dávají?

Možná to vědí, ale nikdo nám to nechce říct !

Ne, že bych si stavu chodníků a silnic, v okolí svého bydliště, nevšímala už dřív, ale fotit si TO, tak to mě doposud nenapadlo, a nyní mě to napadlo až v souvislosti s parkováním.

To jsem takhle přijela domů minulý týden, a opět nebylo kde zaparkovat, a tak jsem po roce znovu vytočila číslo vedoucího Odboru dopravy MČ Prahy 10, Ing. Čecha, abych se optala, jak pokročili v rozhodování o parkovacích zónách, v souvislosti s před rokem zřízenými zónami v Praze 2, která s "naší" ulicí sousedí hned několika ulicemi (takže se desítky aut, bez legální možnosti parkovat v obvodu Prahy 2, tak nějak přetáhly do Prahy 10).

Dozvěděla jsem se, že to nebudou řešit nijak, parkovací zóny Praha 10 neplánuje ( patrně proto, aby auta neubyla), vybudování záchytného parkoviště, nadzemních nebo podzemních garáží rovněž ne, protože " nemá zájem, aby v obvodu přibyla další auta", hlavu si s tím prý lámou napříč všemi odbory, Zastupitelstvem a Radou, ale nikoho zatím nic nenapadlo. Na mou otázku " A kde tedy máme parkovat?" , odpověděl "Nevím!"

Rovněž se mi dostalo rady, že pokud potřebuji kupříkladu něco opravovat a za tím účelem i něco přivážet, mohu si požádat o dočasný zábor, který stojí pro 1 auto 130,-Kč na den, a bude mi povolen, pokud jej Odbor dopravy uzná jako odůvodněný.

Zábory, na našem chodníku stálo lešení téměř rok, těžkotonážní jeřáb při stavbě protějších domů, zabíral chodníky a silnici 5 let, do silnice se za tu dobu částečně i zabořil, v ulici jsou již několik let 3 placená parkovací místa, každé za 45.000 ročně, ulice čítá zhruba 30 činžovních domů-daň z nemovitosti za každý z nich, dělá ročně 4-5 tisíc. Když to všechno spočítám za uplynulých 10 let, dojdu k částce několika milionů, které MČ vydělala na téhle jedné ulici. Ano,  vydělala, protože mne nenapadá za těch 10 let ani jedna investice, která by stav "ulice" vylepšila, tedy s výjimkou instalace jedné cedule s označením zaplacených parkovacích míst, a namalování 3 bílých křížů na vozovku.

Chodníčky v naší ulici v Praze 10

/files/chodp101.jpg

/files/chodp102.jpg

/files/chodp103.jpg

Silnice v naší ulici v Praze 10

/files/silp101.jpg

/files/silp102.jpg

A zde, chodníky v sousední ulici – Praha 2

/files/chodp22.jpg

/files/chodp23.jpg

A nakonec, plynulý přechod Prahy 2 v Prahu 10, vpravo na silnici můžete vidět ukončení modré parkovací zóny, vlevo pak přechod mezi chodníky dvou různých Městských částí…

/files/prechodmezip210.jpg

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *