Pták v trní

a všeho moc škodí!

V Egyptě, když Čaky začala odpoledne vyjmenovávat všechna naše zvířátka, řekl Petr " Ty máš docela štěstí, že je ten Filip, pokud jde o ty Tvoje (určitě to řekl s velkým T) zvířata, tak tolerantní!"

To mne trochu zarazilo, protože přesto, že většina tvorů spí v posteli semnou, tolerantní jsem já, za poslední roky, co tam on s nimi tráví většinu času, jsou všichni neskutečně rozmazlení, třeba ty kočky….. tuhle povídám " Proč sypeš těm kočkám do misek toho žrádla tolik? dyť to tu všude rozhazujou a já 10x denně sbírám ty pidigranulky po parapetech a po zemi!" Prej, že to tak mají rády, protože když musí strkat do těch misek čumáčky, tak jim to vadí!

Nebo teď ty ovce….., no ale to je zas jiný příběh! Dneska jsem tu od toho, abych dokázala, že zas tak tolerantní nejsem, přesto, že škubu z těch čumáčků každý den nějaké ještěrky, myšky, můry, ba i ptáčky!

V jasmínu máme ptáka! Filip tvrdí, že je to drozd, někdo říkal, že snad pěnice, ale to nevím co je, já si myslím, že je to hrdlička, i když hrdlení to je hodně vzdálené, přesto myslím, že hrdlička…..

Už je to dýl jak měsíc, vyšel večer do zahrady snít Petr a zaslechl toho ptáka " To je nádhera!" pravil, a dlel ve větvích jasmínu téměř hodinu " Tohle jsem snad v Česku ještě nikdy neslyšel, tak krásně, tak hlasitě, tak intenzivně, tak dlouho, úžasné!"

Udělala jsem " Hm!", protože já už TO slyšela, zhruba o 5 večerů a nocí dřív.

Preluduje už několik týdnů, začíná někdy kolem 23 a končí kolem 6té ráno, no možná ne, to už ho ale možná přehluší okolní zvuky. Pokud se mi podaří usnout, probudí mě 10x, 20x za noc, pokud bych to měla k něčemu přirovnat, zkuste si pustit na smyčce Irglovou a Handsarda a rvát si to do hlavy 10 hodin každou noc, 5-6 týdnů, garantuju Vám, že zblbnete už třetí den!

Předpředpředvčerem jsem se uprostřed noci přistihla, že přemýšlím s úsměvem nad tím, jak odměním Ňuninku, když mi toho ptáka přinese k počítači, živého nebo mrtvého!

A tak jsem se předpředvčerem rozhodla. že tomu učiním přítrž, rázně, a tak jsem se poprvé vypravila ke keři před půlnocí. Ten šutr, co jsem měla napřed v ruce, byl jako půl cihly, tak ten jsem odložila a zvedla oblázek o průměru cca 5cm, a tím jsem mrskla do větví! Samozřejmě, že jsem neměla úmysl ho trefit a usmrtit, ale kdyby se mi to nějakou nešťastnou shodou okolností podařilo, určitě bychom mu udělali následující den moc hezký pohřeb:-).

Vyletěl, zděšený, stejně jako já, když se vnoci probudím tím trylkováním, zespod byl bílý s tmavými péry na konci ocasu. Vrátil se zhruba po hodině a já operaci opakovala i přesto, že to už jsem musela vstát z postele, pak ještě jednou ve 2 a později kolem 3tí.

Předvčerem už stačily jen dva hody, včera jeden, tak uvidíme kdo s koho!

Dnes nejsem přítomna,a doufám, že mu za 24 hodin neotrne, a jestli jo, máme motorovou pilu!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *