Vysvětlovárna s.r.o.

Tak takovou firmu bych tedy mít nemohla!

Ne, že bych většinou nedovedla vysvětlit co potřebuju, pravda, někdy se to stane, to když tomu třeba sama nerozumím, a nebo když dělám něco, co žádné vysvětlení nemá:-), což dělám dost často, ale

občas člověk narazí, protože narazí na někoho, komu se vysvětlit nedá, nebo prostě nevím, jak to udělat, a to bez ohledu na to, že se jedná o človka vzdělaného, a, domnívala jsem se, i inteligentního, protože jinak by se snad ani nemohl živit tím, čím se živí.

Leč občas se to stane, a tak poslední dva dny trávím tímto dialogem :

pan Klavír : " Dobrý den, vidím, že nedoplatek na službách je 9.911,- Kč, ale naprosto nechápu, jak je to možné! Můžete mi to nějak vysvětlit?"

já : " Jak vysvětlit? Všechny náklady na provoz máte přesně popsány cca v 60ti řádcích vyúčtování, pokud něčemu nerozumíte, musíte se zeptat konkrétně na tu či onu položku."

pan Klavír : " No já se Vás konkrétně ptám, jak může být nedoplatek 9.911,-Kč, když jsem platil zálohy?!"

já : "  Bohužel všechny zálohy nebyly zaplaceny řádně a v plné výši."

pan Klavír : " Tak když odečtu nezaplacené zálohy, byl by nedoplatek 6.280,- Kč! Můžete mi tedy vysvětlit, za co by byl nedoplatek 6.280,-Kč, kdybych všechny zálohy zaplatil řádně?"

já : " Obávám se, že Vám nerozumím!"

pan Klavír : " Jak nerozumíte? Ptám se, za co bych měl platit navíc 6.280,- Kč?"

já : Za spotřebované služby! Pochopte, předpis záloh je pouze odhad, dělaný téměř rok před vyúčtováním, bohužel nemohu přesně odhadnout o kolik se v průběhu roku zvýší ceny dodavatelů, nemohu odhadnout ani skutečné spotřeby, protože nemohu vědět, kolikrát denně si někdo natočí vanu teplé vody, jak moc bude větrat, nebo jezdit výtahem! Není to totéž, jako když si jdete koupit auto za milion a zaplatíte zálohu 200 tisíc a pak doplatek 800! Kromě toho, Vám vypočítané zálohy byly pro 1 osobu, ale v bytě bydlely 8 měsíců osoby dvě!"

pan Klavír : " Tak ještě jednou a doufám, že mi dokážete odpovědět na jednoduchý dotaz! Z čeho vznikl rozdíl mezi zaplacenými zálohami a náklady, a za co je tedy těch 6.280,-Kč??"

 

Poradil by mi prosím někdo, jak zodpovědět jednoduchý dotaz? 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *