Kniha mého srdce

Hlava plná blbů na které nemá vůbec cenu myslet, nádorů na které bude třeba myslet, a tak jsem se snažila vzpomenout si na něco hezkého, a napadla mne ta kniha!

V prvém kole jsem nehlasovala, vlastně, ani jsem tomu nevěnovala moc pozornosti, a tak jsem až při prvním TV večeru zjistila, že je to něco jako " nejlepší film" a nebo "největší Čech", a tak jsem vlastně jen vzala na vědomí, že kniha mého srdce, se do stovky těch nejsrdcatějších nedostala, ale dostala se tam spousta jiných, o kterých bych mohla prohlásit, že jsou mou knihou srdeční, kdyby nebylo té jedné:-)

No, nebudu Vám tu namlouvat, že čtu například  Puškina, a nebo, že z Oněgina, co byl Rusák, znám něco jiného, než dopis Taťáně.

Shlídla jsem tu stovku, našla v ní možná 10-15 svých oblíbených knih a zas jsem nehlasovala, taky k čemu, když tam ta moje srdcová nebyla.

Na druhý večer jsem už koukala cíleně, zajímalo mne, kterých 12 z té 100vky se probojuje a jestli se probojují i některé z mých oblíbenkyň, které by mohly být srdcové, kdyby….:-)

 

Pár jich tam bylo,  Alchymista P. Coelho,  Co život dal a vzal B.mc D., Egypťan Sinuhet  M.Waltariho, Malý Princ A. d S. Exupéryho, Saturnin Z.Jirotky. Bohužel vypadly mé vedlejší srdcovky, jako třeba Quo Vadis ( nejtlustší kniha na světě, jak říká Z. Svěrák:-)) ), nebo knihy Loukotkové.

Před chvílí jsem si otevřela Knižněsrdeční server  a zamyslela se, pro kterou z těch 12ti hlasovat.

Na první pohled se zdálo jasné, že by to měl být Saturnin, druhý pohled mi ale k výběru přidal Malého Prince , a pak, pak mi sklouzlo oko na knihu, která je taky hodně tlustá, Co život dal a vzal, a já si vzpomněla na svou přítelkyni Ivánku, která už bohužel hlasovat nemůže, o ničem.

I její pohled by padl na Malého Prince, Saturnina, Egypťana, a taky určitě na Co život…, těžko říct, co by si vybrala, ale kdybychom u toho výběru byly spolu, vybraly bychom si Betty MacDonald, určitě! A tak jsem se omluvila Saturninovi i Malému Princi a odklikla jsem knihu, při které jsme se spolu hlasitě smály desítky hodin, knihu, která nám z původně čistých řezů na těle, vyrobila ohavné jizvy, jak nám z toho smíchu praskaly stehy jeden po druhém 🙂 , knihu, obsahující podstatné části ještě lepší knihy, Vejce a já.

Možná to není ta úplně nejvíc kniha mého srdce, ale rozhodně to je kniha mého/našeho života. 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *