Kudy jedu, tudy píchám

Možná už víc píchám než jedu. Možná by se to mohlo zdát ideální:-), ale není!

Poprvé hlásilo kolové čídlo poruchu někdy před 2ma měsíci, párkrát jsme dofoukli, pak jsem chtěla jet na dovolenou a tak se kolo dokoulelo do servisu, ovšem zvonku se žádná závada nenašla.

Pak jsem najela přes 2 tisíce kilometrů a všechno se zdálo být OK. KO to začalo vypadat, když jsem jela v pátek večer ze Smíchovského Kafefůru, zas to píplo a rozsvítilo se kolní čidlo. Před domem jsem pak Waldu obešla kol vůkol, ale všechna kola se zdála být vpořádku, že si malinko přičapl, bylo vidět až ráno.

Když jsem dojela do Vinohradské FN, bylo už jasné, že k Labi takhle nedojedu, a tak jsem jela k pumpě přifouknout. U té první neměli foukátko a tak jsem si chtěla koupit takový ten pěnový spray, abych si přifoukla, než dojedu na Bohdalec k jiné pumpě, bohužel pumpař byl ještě větší hňup, resp. technický antitalent, než já, a tak jsem se vydala rychlostí cca 2.5km/h do kopce. Když jsem tam přifoukla, bylo jasné, že nedojedu ani k servisu, protože co jsem nafukovala, se zároveň vyfukovalo, a tak jsem se vydala od pumpy k pumpě a přifukovala a přifukovala.

V servisu Jenda byl Jenda, sundal kolo, pak sundal z kola pneumatiku a děl, že jsem si píchla víckrát, vyndal sem tam nějaký hřebík, všechno to očistil, zalepil, namontoval, vyměnil ventil, nafoukl, vyvážil, namontoval k Waldovi, zaplatila jsem 4 kila bez dokladu, a jeli jsme k Labi.

Dnes ráno po desáté jsem naložila do Waldy Gerinku a vyrazily jsme vyndat dreny do Litoměřic. Chvíli se mi zdálo, že plavu, a zhruba po kilometru píplo čidlo, zastavila sem, obešla Waldu a nakopla úplně prázdnou pravou zadní gumu z které se kouřilo. Po ráfku jsem se vrátila zpět a strčila Gerinku do náhradního povozu.

Tahle pneumatika už se určitě opravovat nebude, co kdyby se mi tohle přihodilo třeba cestou do Kotěhůlek?!, to bych tam nikdy nedojela:-(

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *