Málo času pro Uráška

bylo v posledních dnech, a taky málo nálady:-(

A tak jsme si první dny hlavně "povídali" a v sobotu si vyšli na pole na vodítku, on je naštěstí moc hodný a mnohem šikovnější než já, taky nedělá žádné blbosti a když má i náladu, snaží se vyhovět tomu, co po něm člověk chce.

Například, když jsem chtěla, aby couval, tak couval, ale rozchodit ho "dokola" na dlouhém vodítku,lonži, se mi ho zatím nepovedlo, taky aby ano, musím si hlídat to velké zvíře, ukazovat mu kam má jít, dívat se tam, držet 10 metrů provazu, a sama se do něj nezamotat, a ještě točit "kousadlem" na jeho konci, prostě moc,moc nezvyklé práce najednou:-). To vše bez udidla, protože já nechci, aby ho k čemukoliv nutila ta železná věc v hubě. Jenže, on to "bez" neumí a já taky ne:-)

Včera přijeli "koňáci" z vedlejší vesnice, a že Uráška osedláme, ale ouhá, rozhodl se, že mu ohlávku nikdo nasazovat nebude a tak jsem zpovzdálí sledovala, jak za ním po ohradě pobíhají 4 lidi a snaží se ho ulovit, marně:-).

Dnes "byla lepší nálada" a tak jsme čistili a napouštěli kopyta a pak sedlali, a pak jsem se na něm pár metrů prošla, sedlo se pode mnou nějak podezřele klátí, a několik desítek minut poseděla, vše bez udidla. Sama jsem zvědavá, kolik hodin na něm budu muset posedět, než si oba zvykneme, že to, co chceme udělat, není nic proti ničemu:-)

Urášek a jeho domeček

/files/ur1.jpg

Urášek a jeho ohrádka

/files/ur2.jpg

A takhle ho můžu vidět z okna

/files/ur3.jpg

Takhle taky 🙂

/files/ur4.jpg

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *