Je Václav Klaus sklerotik, nebo starostlivý Tatíček?

aneb " Jen dvě větičky!"

Ta zprávička se dostala na veřejnost včera, dvě větičky" by chtěl Václav Klaus připsat k Lisabonské smlouvě, a nedivím se, že tím přivedl v úžas nejen Švédského ministerského předsedu, ale taky Předsedu EP Buzka, a že ten už za svůj život něco zažil:-).

Dnes už jsme to slyšeli všichni, ano prezident zaútočil na nejnižší pudy prostřednictvím Benešových dekretů a prolomením majetkových vztahů spočívající v případných nárocích Sudetských Němců, vznášených pak  ovšem už u soudu v Lucemburku. Předchozí Vláda  toto přehlédla a vyjednala špatně…..

Připomeňme si prosím, že Václav Klaus nám tu nespadl z nebe ani v lednu 2009, ba ani nikdy předtím. Rozhodně to také není žádný Ronald Reagan, nebo "Švorcnegr", který vstoupil do politiky rovnou ze stříbrného plátna. Václav Klaus je ekonom, ekolog, klimatolog a víbůh co ještě všechno.

Václav Klaus ovšem kromě toho všeho je také politik, který od roku 1990 vysmejčil všechny možné vysoké politické funkce a o Benešových dekretech už tedy jistě v minulých dvou desetiletích přinejmenším něco zaslechl.

Václav Klaus byl prezidentem České republiky už v době konání referenda o vstupu ČR do EU, prezidentem byl rovněž po celou dobu Lisabonského vyjednávání", byl to on, kdo vyslal předsedu České Vlády, podepsat Lisabonskou smlouvu, a pevně věřím tomu, že kdyby nikdo, pak on ji jistě přečetl.

Václav Klaus byl prezidentem i v době, kdy se vyjadřoval k Návrhu na  posouzení souladu Lisabonské smlouvy s ústavním pořádkem České republiky podanou Senátory k němuž vznesl u ÚS několik  zásadních větiček.

Václav Klaus nám ovšem dnes zapomněl vysvětlit, proč zásadní a životně důležitou otázku" Benešových dekretů, nezmínil ani při vyjednávání o obsahu, ani v čase dojednávání výjimek, ani v době před schválením LS Poslaneckou sněmovnou, Senátem, zejména pak při prezidentském vyjádření před ÚS počátkem letošního léta, tedy předtím, než se schválením zabývaly obě komory parlamentu.

Před Irským referendem, ….. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *