Tak jsem nemehlo já, no!

Aneb, nemluvte s koni o koninách:-)

Mluvíme s ním oba, s jUráškem, ale Filip to dělá nějak líp, každopádně není jediný den, aby mu nepovídal o tom, že je to ten největší, nejkrásnější, nejlepší a nejúžasnější dostihový koník, pravda, od doby, co je tady i Pepík, už mu to jen šeptá, protože Pepík by se mohl urazit, on je totiž…….. Zatímco já s ním mluvím jen o koninách:-(

Já mám za sebou jeden pád z jUráše, a 5 odježděných hodin pod odborným dohledem, vím, jak mám držet nohy, jak ruce, jak mám sedět a co si mám myslet, a pak, ty Filipovy poznámky, že jsem kretén když na TO lezu!

Poprvé se to stalo ve čtvrtek, zrovna jsem se u Labe probírala kalhotama u Spencera, když mi zavolal, aby mi sdělil, že jel na jUrášovi, uplně mi tím zkazil nakupování, i přesto, že jsem tomu moc nevěřila.

Podruhé se to stalo dnes, vyvedl si jUráše na pole, nastoupil na něj, odjel

/files/fau1.jpg

a pak se, zase na něm, vrátil

/files/fau3.jpg

Pravda, nedodržuje žádné odborné zásady westernového, nebo jakéhokoliv ježdění, otěže drží jako opratě, neřeší jak sedí, kde má ruce, a jak má nohy. Praktikuje to tak, že koni ukáže pravou rukou na zem a řekne " Podívej jUrášku, tady je kamení, jdi doleva!" a kůň jde doleva.

Přirozená komunikace mezi člověkem a koněm, ne koněm a člověkem.

Já jsem prostě nemehlo, Bambula,  a nedomluvím se ani s koněm….

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *