Kde jsou ti řemeslníci???

Po výměně schránek jsem dostala chuť na výměnu zvonkových panelůu dveří domu, protože jsou jednak hnusné, a druhak se pořád musím jmenovat Pokorná, protože jsme někde ztratili klíč od jejich zámečku. A tak jsem se jala hledat, panel, kolik to tak zhruba stojí, někoho, kdo by to všechno přeinstaloval. Nenašla jsem nic:-(

Tuhle, asi před 2ma týdny, nasedám u Vltavy do auta, a v tom vidím, že u protějšího domu, jak tam mají ty krásné zvonkové panely, se v těch panelech hrabe nějaký muž.

HA, povídám si, jdu tam, dělá vo zvoncích, určitě bude vědět, kde se taková věc dá koupit! a tak jsem vysedla, přešla ulici a došla až téměř k tomu muži, téměř, dělil mne od něj ostrůvek záhonu se vzrostlým stromem.

"Dobrý den, můžu se Vás na něco zeptat 🙂 " zahlaholila jsem nejmileji jak umím.

Muž nic, ani se neotočil.

Že by byl hluchý?? No, to se mi to bude blbě vysvětlovat, myslím si:-/

Obcházím záhon a zkouším to znovu.

Muž mne patrně ucítil v zádech, otočil se ke mně a pravil " Ne, ne, jděte pryč, jděte pryč!"

Překvapeně jsem se zastavila " Ale, já se Vás chci jen zeptat, na ty panely, jestli byste nevěděl, kde se dají koupit, kolik stojí, a tak…..!"

" Ne, ne, huš, huš!"

Rozesmála jsem se, on taky a pokračoval " Nechci nic povídat o zvoncích, nechci nikomu montovat žádné zvonky, ne, ne, jděte pryč, já Vám řeknu, kde se sežene panel a Vy budete chtít, abych ho namontoval, to znám, huš !"

" Ale, já na Vás nebudu spěchat, stačí to třebaaaaa za půl roku! Nemáte vizitku, emailovou adresu? Podívejte, tady naproti, jeden panýlek….."

Muž koukl na protější dům " To se Vám tam nevejde! Ani ten nejmenší panel se Vám tam nevejde! Vizitky, nemám, mejlovou adresu mám, ale už sem se tam rok nebyl podívat!"

Na obrubníku ostrůvku leží metr, přeměřuju panel a pak běžím přes silnici změřit zeď u dveří " Vejdéééé, a ještě zbyde 5 centimetrů! Zavolám Vám koncem května, chete? :-)) "

" Těch 5 centimetrů na kraji určitě upadne! Celý ten roh upadne!!!  Jděte už, je mi zima!" zamumlal a pokračoval v rýpání do svých panýlků.

" No jo, dyť už jdu, čekám jen na tu vizitku ! 🙂 ".

" Vy jste otřesná!" povzdechl si a z kapsy vylovil vizitku ELETROMONTÁŽNÍ PRÁCE ……..

Na ten telefonní rozhovor se vyloženě těšym:-), ovšem, na té vizitce je i adresa :-))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *