Koně v špatném technickém stavu !

Naše kamarádka Ivanka, původní "maminka" Abbynky, to s koňmi nemá lehké.

Za posledních 5 let už měla koní, tuším 10, Americkým klusákem počínaje, Tinkerem konče, a furt problémý ňáký.

Jeden je moc vysokej, druhej zas moc nízkej, jinej příliš skákavej,  další moc divokej. Ivanka si vždycky koupí koně ne v moc dobrém stavu, půl roku, rok ho piplá a když ho vypiplá k dokonalosti, zjistí, že tohle není kůň pro ni, a tak ho obrečí, prodá a koupí jiný nesmysl:-)

Před rokem a půl koupila půlroční Frískou Abbynku, a na té se samozřejmě ještě stále jezdit nedá, proto si k ní pořídila druhého Fríse, 6ti letého Viktora. Viktor je nádherný, ušlechtilý, poslušný a opravdu velmi hodný kůň, velikostně vyhovující, jeho technická závada spočívá v tom, že nemá brzdy. S Viktorem tedy není možné vyjet z ohrady, protože i v ní je prý dost unavné, pokoušet se ho zastavit. Viktor reaguje správně na všechny možné pokyny, plynule přechází z chůze do klusu, či cvalu, a naopak, umí couvat, i podle požadavků zatáčet. Zastavit ale neumí, a to nejen pod ne úplně odbornou rukou Ivanky, ale ani pod rukou zkušených trenérů.

Ivanka chce ale jezdit, chce koně nejen předvidatelného, ale také koně s platnou technickou:-). Proto si také vyhlédla 12ti letou Tinkerku, koně, na kterém i když jedete, máte pocit, že vlastně stojíte. Tinkerka byla drahá, a proto se Ivanka musela vzdát Abbynky. K Tinkerce vyfasovala jako bonus ještě 19ti letého Tinkeřího valacha a už, už se zdálo, že se bude jezdit!

Tinkerka je pohodlný koník, umí i bez udidla, umí do vody, umí vpodstatě všechno, ale, jen jako vagónek za svým kolegou Tinkerem Kodym, který jí dělá vodícího koně.

Včera odpoledne se Ivanka zastavila a pravila, že zítra/dnes osedlá Kodyho, vezme sebou Kobylku (abych si to prej zkusila, hohoho), a přes spáleniště, přes krvavé řeky, sem přijde.

Kodyho dnes skutečně osedlala, ovšem anglánské sedlo na tom mohutném zvířetí pak nemohla najít:-)), navíc se zjistilo, že Kody patrně neumí anglicky:-). Ivanka tedy vyštrachala sedlo westernové, které na něm zavázala na mnoho námořních uzlů a dračích smyček, aby po nasednutí zjistila, že ona neumí westernsky, posadila tedy na koně svého syna, aby ho nějak rozjel, ale syn, který také neumí westernsky, po 10ti minutách narážení do ohrad hlásil, že " ten kůň nemá převodovku", ba ani řídítka nebo volant, má sice brzdu, ale dojet k nám " furt rovně", by mohlo trvat i několik dní, možná týdnů:-).

Ivanka odpoledne dorazila, jako vždy autem:-), a tak jsme si ze zoufalství daly pár Campari s džusem, a pak jsme šly čistit a lonžovat naše hodné koně, a já jí slíbila, že ji naučím westernsky, samozřejmě teorii, protože ta mi jde !:-))

Takto vypadá Tinker, hodně přes 600 kilo živé váhy
Irish cob/tinker - připouštění - 1

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *