Májové líbání

a jak to s ním vlastně je?

Jakási pranostika praví, že je nezbytně nutné, líbat se 1. máje pod stromy, ale já se s ní seznámila až po svém přestěhování do Prahy. Vůbec si nevzpomínám, že bych do svých 30ti let na Moravě někdy slyšela, že se tohle má dělat.

Tohle líbání prý je potřebné, abychom Vám neuschly, neseschly, případně nevyschly, a přesto, že líbání je jinak určitě velmi nezdravá záležitost:-), zvyk je to moc hezký! Navíc to asi funguje :o)

Poněkud sporné je, pod čím se vlastně líbat, někdo tvrdí, že to musí být rozkvetlá třešeň, jiný, že zaručeně rozkvetlá jabloň, a nedávno jsem se někde dočetla, že to má být bříza – jestli má v líbací době kvést, netuším :o).

Dodržuje se u Vás tenhle zvyk? a jaký strom k tomu potřebujete?

No jak jsem řekla, ten zvyk se mi líbí a tak jsem si v posledních letech vytvořila i jakousi pojistku, protože ne vždy se ve správném čase vyskytuje pod správným stromem ten správný člověk, a posledních 5 let si vodím (zpočátku nosím) pod rozkvetlé stromy malého Adámka, pro jistotu pod všechny co zrovna kvetou!

Třešeň jsme svého času zavraždili, ale Sakuru (samozřejmě) máme!

/files/sakura.jpg

Poslední jabloň, která tu zbyla, většinou 1. máje kvete

/files/jablon.jpg

a kdyby ne, je tu náhradní, ale pod tu je potřeba si lehnout:o)

/files/jablunka.jpg

A bříza, ta se najde vždycky a naštěstí  všude:o)

/files/briza.jpg

Taky nevím, jestli je nezbytné, aby bylo máje 1.,  máj je na líbání dobrý celý! Tak se koukejte líbat, abyste si neuschli, ještě na to máte 24. dní !

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *