Otakar Motejl dal úřadu Ombudsmana tvář!

Tak do ní teď plivnem ?

Na článek jsem napřed narazila tady a přes odkaz pak v Reflexu , ale pokud byste ho náhodou tam či onde přehlédli, třeba nepřehlédnete tady, a je to dost důležité, abyste nepřehlédli!

Z vnitráka ombudsman

12.05.2010 – AUTOR: PETR HOLEC Je to jako rána policejní tonfou do žeber: ČSSD chce udělat ze svého bývalého ministra vnitra, Františka Bublana, symbolu masakru na CzechTeku, ombudsmana, symbol spravedlnosti.

Vidím a slyším už kvůli Jiřímu Paroubkovi, zlému čertovi naší politiky, divné věci – nebo je něco takového u nás normální, jak plyne z toho, že zpráva o Bublanově kandidatuře prošla médii, jako bychom mluvili o úřadu monitoringu nesociálnědemokratických aktivit? I já, politický cynik, doufám, že není.

Ano, vím: ČSSD kreslí Bublana jako svého druhu mladší stín Otakara Motejla, uznávaného zesnulého ombudsmana; arogantní kněz byl taky chartistou a disidentem, navíc i Motejl předtím býval nestranickým ministrem, pro změnu spravedlnosti.

Jenže Motejl byl – na rozdíl od sociálnědemokraticky disciplinovaného poslance Bublana – nestranickým ministrem doopravdy: na ministerstvo přišel reformovat bolševickou justici a když zjistil, že to ani jemu moc nepůjde, protože se v politice motají skoro samí bolševici, radši z politiky rychle zmizel.

Navíc mezi spravedlností a vnitrem, které rádo čmuchá v našem soukromí a občas nás nechá v rámci praxe zmlátit, je trochu rozdíl – byť byste to u nás mnohdy neřekli. Řekneme asi jako mezi knězem, jenž své malé ministranty chválí pouze Božím slovem, a takovým, co je večer v sakristii przní.

Kandidatura Bublana na ombudsmana jako by vypadla z krabičky Paroubkových politických podfuků, na něž je expert. Nestranický" volební lídr ČSSD na Vysočině samozřejmě není nestranický, což by u ombudsmana, napravujícího často spoušť politiků, mělo být podmínkou; snad nominálně, určitě ale ne reálně. A už vůbec ne mentálně.

Paroubek nám jen znovu prodává svůj laciný trik, jaký už použil s Martinem Pecinou: z nestranického" ministra vnitra za ČSSD, jenž prý nebude v následujících volbách kandidovat, se najednou vyklubal její volební lídr. Sakra: Jakoby Pecina ani nebyl Pecina, jen ta tvář!

Bublan ale má ještě jeden mnohem horší vroubek – CzechTek. Představte si tu nádhernou ironii: letos v létě vás budoucí premiér Paroubek znovu nechá brutálně zmlátit na technoparty, tentokrát řekněme za to, že jste ho nevolili; načež vás policie, zhruba stejná jako za Bublana, ještě nechá uhradit krvavé skvrny na kanadách svého komanda; zoufalí se začátkem podzimu obrátíte na ombudsman, veřejného ochránce svých práv….

… a vida! Vaše práva bude hájit jistý Bublan."

zdroj: http://czechtek.bloguje.cz/850233-bublan-ombudsmanem.php  a   http://www.reflex.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *