Bába se ráno probudí a pod polštářem má litr!

A někdy možná dva, či tři!

Před pár měsíci jsem vedla s druhou Gremliní bábou, co možná vlastně není bába, dialog na téma Gremliní dovolená, to bylo v době, kdy jsem se ještě domnívala, že Gremlini pojednou na 12 dní s didou a posléze zůstanou ještě 11 dní semnou,

" Já přispěju, já přispěju ", vykřikova bába Šárka,  a já si myslela, no tak co, mě ta jejich dovolená příjde skoro na 40 tisíc, co by jim nepřispěla sem tam na nějakou večeři a zmrzlinku, že jo! Takhle kdyby měli chlapečci třeba dohromady 100 fuflíků, bylo by na zmrzlinky, na ponorky, lodičky a nějakou tu večeři!

V průběhu června se nám situace malinko změnila, Gremliní maminka totiž vymyslela, že pojede s Gremliny začátkem srpna do Bulharska, možná do Chorvatska, a vrátí se 12., či 13. 8., a tak jsem preventivně pojistila zájezd plánovaný na 14.8. a zrušila Gremlinům 2. turnus od 25.8. do 4.9., protože sem si řekla, že proč bych měla platit chlapečkům moře na 23 dní za 44 tisíc, když budou předtím ještě 14 dní u moře s mámou, no a to jsem taky Gremliní mámě oznámila koncem června, a setkala se s reakcí "Ale já nemám na srpen hlídání!" a já odpověděla,  "ale, jde přece o 4 pracovní dny! 26.,27. 30 a 31.8., pak začíná normální školní rok!" .

Před pár dny jsem napsala Gremliní bábě Šárce, že pokud tedy chtěla přispívat, je ten nejlepší čas…"

Ozvala se mi včera….." Ahoj Moni, takže Ty teda bereš kluky na 4 týdny do toho Řecka?"

"No to ne" odpovídám, "je lehká změna, vzhledem k tomu, že předtím jedou do Bulharska, nebo kam, zdálo se mi zbytečné, aby trávili u moře skoro 6 týdnů, tím spíš, že mě by to přišlo bez stravy na 44 tisíc, tak jsem jim ten jeden turnus zrušila." No a to ani nehovořím o tom, že kromě Gremlinů, máme taky Čaky…!"

" COŽE? No tak to je teda výborný………!" odepisuje mi bába Šárka " To je totální čára přes rozpočet, tos mi nemohla písnout???",   nesnáším slovo "písnout"

Čtu si to asi 10x,……., ¨

"Jak Tobě písnout? probrala jsem to už koncem června s tvou dcerou, prostě mi připadá zbytečné platit jim za 44 tisíc dovolenou + stravu, když budou předtím 14 dní u moře s mámou! prostě jsem se rozhodla, že vemu na ten 2. turnus sebou Čaky, pamatuješ Čaky, to je ta malá holka….. … No a krom toho, nikdo se mi od počátku července neozval, vůbec nevím co se děje nebo neděje! "

20 minut nic….. pak

" No, to je výborný,  já mám  týden dovolené a mám tu nějaký kolegy na který se musím taky ohlížet a teď do toho jako budu muset asi teda hlídat dvojčata a jsou to 4 pracovní dny a přitom já musím jako makat!!!" odepisuje mi bába Šárka.

Znovu to čtu asi 10 x a odepisuju, ale až ráno, raději

" Jasně, chápu, já nemusím makat, protože jsem doma, můžu teda hlídat 3 děti, platit jim dovolené a taky na ně s nima jezdit, protože nemám kolegy na které se musím ohlížet…, ráno vstánu, zvednu polštář, vyndám prachy co se tam vylíhly, a du! ".

Já chápu i to, že Gremlini nejsou moje děti a můj vliv na ně je samozřejmě omezený.

Chápu i to, že navíc žijí už dlouho v jiné rodině a tím pádem je můj vliv menší než menší.

Takto chápu i fakt, že na každý můj požadavek reagují uražením se a následně mne potrestají i půldenním nemluvením, nebo srdceryvným pláčem.

Co nechápu je, proč třeba nesmím vědět, jak se jmenuje " ten doktor přes mluvení", nebo proč bych nemohla vidět ten notýsek na cvičení mluvení, lékařské zprávy o orthopedickém vyšetření,  nebo vyšetření na Celiakii o které jsem prosila.

K moři děti nevozím proto, abych ohromila jejich příbuzné, ale proto, že jsou tam rády, a hlídat je můžu taky jen v případě, že semnou budou rády a nebude to pro ně zatrest, protože si dovoluju vznášet na ně nějaké požadavky.

A rozhodně se nenechám od nikoho dupat za to, že je bude muset "hlídat za mne "!

Příspěvek byl publikován v rubrice Tož su magor nebo nesu? a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *