Povodňové dluhopisy?!

Jsou tu pravidelně, každý rok,  od května do září, je možné očekávat je kdekoliv, snad už by člověk nenašel oblast, kde v posledních 10ti letech nebyly:-(

Voda, voda, samá voda, takhle to vypadalo už v pátek cestou z Prahy na severovýchod, 80 kilometrů jsem jela 2 hodiny, místama nebylo vidět silnici, místama bylo vidět jen silnici a na ní kaluže vody, a po 80ti kilometrech prakticky žádný déšť, pár desítek kilometrů od míst, kde teď už silnice chybí…:o(

2 dny sleduju v TV ty neuvěřitelné záběry, a doslova zírám na to, co dokáže, ta moje laskavá, milovaná voda, jak se změní v dravé ruce plné bahna, které změní krásné věci v nechutnou spoušť, urvou kusy domů, asfalt ze silnic.

A pak vidím zase ty obvyklé odkazy na konta a dárcovské DMS, Charta, ADRA, Člověk v tísni, Červený kříž, no samozřejmě, ti lidé potřebují okamžitou konkrétní pomoc, potřebují vodu, vysoušeče, dezinfekce, jídlo, oblečení, přikrývky, někteří potřebují všechno, a obce potřebují silnice, elektřinu,… a my všichni, my potřebujeme, aby se našly peníze hlavně na protipovodňová opatření, která nebudou jen na papírech projektů, opatření, která budou realizována a meandry a koryta řek pojmou všechnu tu vodu navíc, nebo alespoň její převážnou část.

Posílám DMSku ADře, opisuju si číslo účtu,a le najednou se už u toho nějak ošívám,

sakra, posílám pořád někam nějaké peníze kvůli povodním už tolik let a ať to zní jakkoliv hnusně, už mě to nebaví!

Chci si koupit Povodňové dluhopisy, za 500,- ,1000,- nebo 10 000,-, chci mít možnost třeba za 5 let vyhodnotit, jestli s penězi za ně, bylo naloženo účelně a já ty peníze státu daruju a nechám si ty dluhopisy zarámovat, nebo nebylo a já si je nechám s úroky proplatit.

Chci mít tuhle možnost, považuju ji za lepší, než momentálně přispět někomu na vodní čerpadlo, kterým bude z jedné strany odčerpávat vodu, která mu ze strany druhé teče do domu!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *