Boží mlýny…….

Na konci měsíce to už bude 8 let, co jsem byla vpodstatě vyhozena ze svého posledního a taky prvního  zaměstnání".Vlastně sem tam nebyla ani moc zaměstnaná, šlo o mandátní smlouvu, ale můj mandant Císař byl mým "zaměstnavatelem" 12 let, a pohrobkem předchozího zaměstnavatele, který byl mým zaměstnavatelem 16 let. A tak to nebylo zrovna příjemné, protože jsem vlastně žádného jiného zaměstnavatele nikdy neměla, jen několik mandantů:-)

Celé to vlastně začalo tím, když i přes odpor svého menšinového společníka, přijal mandant do pracovního poměru dvě kolegyně, Krásnou a Chytrou, které mu postupem času poněkud přerostly přes hlavu, a tak v tomto zaměstnání nevydrželo žádné děvče déle než po dobu zkušební, po dvou letech byl vypuzen i společník a po dalších dvou pak já – 5 dní poté, co jsem byla pozvána na francouzskou svatbu Chytré, pořádanou pro pražskou smetánku.

Proběhlo to nějak takhle : Jednoho srpnového dne si mne Krásná a Chytrá zavolaly do kanceláře Krásné,  a strčily mi pod nos jakýsi elaborát  paní Kolečkové-účetní, v kterém se pravilo, že jsem špatně vytvořila kartu IM, pokud jsem k ceně jetého automibilu přičetla i poplatky spojené s jeho přehlášením a přidělením SPZ, tyto poplatky zvyšovaly hodnotu IM-automobil cca o 800, možná 1500,-Kč, už si to přesně nepamatuju, a krom toho myslím, že je to jedno, navíc, ani dnes bych to neudělala jinak.

Elaborát jsem si přečetla jen letmo, závěr vyhodnotil, že jsem Krásnou měla jaksi poškodit, a tak jsem řekla   Takže k 30.9.?", výpovědní lhůta mandátní smlouvy byla totiž měsíční, Krásná i Chytrá pokývaly smutně hlavou, protože se patrně těšily, že to bude těžší a pravily, že ano! Za hodinu na to mi přinesly ve dvojím vyhotovení k podepsání ukončení smlouvy, které jsem si přečetla pozorněji a řekla  Ale podle téhle smlouvy mi budeme muset zaplatit ještě i říjen!". Poté si ji také znovu přečetly, poděkovaly a šly ji předělat, zde musím podotknout, že se jednalo o advokátní kancelář :-).

Někdy možná po dvou dnech mne navštívil v kanceláři Císař, aby se zeptal, jestli bych měla čas s ním zajít na oběd, měla jsem a byl to docela luxusní oběd v poměrně luxusní čínské restauraci, objednali jsme si ve dvou asi 6 jídel, docela dost na promyšlení zásadního rozhovoru, ale ten nepřišel ani u dezertu, ani u kávy, prostě jsme jen probírali kvalitu čínských restaurací v Praze,protože jsme oba odborníci pamatující ještě Čínu" ve Vodičkové, v Poděbradech a Mladé Boleslavi.

No a pak jsem po zbytek měsíce září připravovala předání všeho, co jsem za 12 let, většinou na koleni, vyrobila, abych to koncem září předala nové účetní paní Kolečkové, známé Krásné.

Když jsem ze své kanceláře" odcházela naposled, nikdo nevystrčil ze své kanceláře ani nos.

V průběhu října jsem pak dostala další dvě výpovědi mandátních smluv kolegů Císaře, protože přece loajalita ke kolegovi především, a tak mi zde" zůstal pouze jeden jediný mandant, kterému jsem se zdála být především já.

A pak šel čas, nejprve odešla Krásná kvůli zásadním nesrovnalostem s Chytrou, později zmizela ze scény účetní Kolečková a před časem pak Chytrá, kvůli zásadním nesrovnalostem se všemi, a tak, když měl Císař své velké kulaté jubileum, vlastně jsem přišla jen já ze všech krásných, chytrých, kolečkovaných, atakdále,  stejně jako na pohřeb jeho otce, a tak všelijak podobně.

Celých zhruba 7 let se s Císařem ( první rok jsme nějak vynechali), scházíme, když máme narozeniny, nebo svátky, zveme se vzájemně na obědy, většinou k mistrům kulinárním, to abychom mohli mluvit o stavu českého stravování, a ne o nějakých nepříjemnostech:-)

 

Pokračování –  melou!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *