Boží mlýny

pokračování ! :o)Sem tam se mi od některé dobré duše samozřejmě donese, co se děje, a tak mám jakousi povědomost o tom, že  účetní Kolečková si nevedla nejlépe, ale popravdě, moc jsem se o to nezajímala, takže podrobnosti mi unikly, a tak vlastně vím jen od daňové poradkyně, kamarádky Jagové, že za 100 tisícovou odměnu předělávala cosi a následně podávala za Císaře jakási opravná daňová přiznání.

Letos, počátkem srpna, poránu, volá mi Císař a mele něco o kontrole FÚ za rok 2005 a platebním výměru z roku 2007, doměření daně z příjmu ve výši 160 tisíc, následném odvolání a Rozhodnutí FŘ, došlém v srpnu 2010. Moc nechápu, a moc nechápu ani poté, co mi všechno přišlo poštou.

Volám kamarádce Jagové, aby mi to rozkryla, a dozvídám se, že účetní Kolečková vyrobila v ltech 2002 až 2005 daňové nesrovnalosti na DPH a dani z příjmu ve výši několika set tisíc, když Císaři zdanila nejprve zaplacené zálohy a posléze i vyúčtované právní služby, takže  se podávaly" opravná přiznání mající za následek daňové kontroly z nichž zatím vyplynulo doměření daně, které vyplynulo z toho , že FÚ vyřadil z nákladů-výdajů, částku 160 tisíc za rok 2005 (patrně proto, aby nemusel tolik přeplatků vracet), s odůvodněním, že  Císař uvedl v daňovém přiznání nesprávně pouze ¼ odepisovaného IM-domu, namísto toho, aby v tabulce vyčíslil hodnotu celého IM a následně odepsal pouze ¼. Co na tom, že výsledek je vždy stejný – odpis v hodnotě 160.000,-Kč 🙂

Rozhodnutí FŘ vyplodilo 3 roky po podaném odvolání na 3 stránky, a cituje v něm několik různých §§ Zákona o dani z příjmu, o něž toto Rozhodnutí opírá, a já byla přizvána na včerejšek k jednání s dvěma právníky a novou účetní Ing. Jarní, a tak jsem se snažila týden ve všech možných análech sehnat někoho, kdo by l ze Zákona o DzP vyčetl, že §§ o které FŘ opírá své rozhodnutí, říkají něco o tom, že je potřeba vkládat IM jako celek a posléze odepisovat jen to, co se týká podnikatelské činnosti poplatníka. Někteří mě s grácií sobě vlastní poslali doprdele rovnou:-), někteří se poctivě zabývali, ale nikdo nenašel nic, co by mi nedávalo za pravdu, která spočívá v tom, že se  úředník začetl, skončil před ( a dál už se textem nezabýval."

A tak jsem se včera znovu ocitla v kanceláři Císaře.

 Můžu Ti osobně udělat kafíčko?" zeptal se Císař

 Jasněže můžeš!" usmívám se já

No a co si o tom všem myslíš??" ptá se Císař

 Nooo, pomyslela jsem si, že o Božích mlýnech jsem už mnohokrát slyšela, ale teď je poprvé i vidím! :-))))) !"

Jak to myslíš?" směje se Císař

 Myslím to tak, že Tě potrestaly,za to, že jsi srab, taky za Krásnou, Chytrou i Kolečkovou, a že dobře Ti tak! :-)))" směju se já

Hehehe a co jsem měl tehdy asi dělat a Tobě se už stejně nechtělo chodit do práce?"  smutně na to Císař 

 No, asi přinejmenším myslet jako kamarád a ne jako kokot! :-)) " vesele já.

 

A bylo to moc příjemné po těch letech prázdného obědového tlachání:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *