No to prostě uděláte HOP

a prý máte několik desítek tisíc navíc!

To je totiž tak, že kůň je sice kůň, ale aby to byl úplně celý kůň, musí být taky “obsednutý” a pak ještě k tomu všemu “přiježděný”.

Ano, správně se ptáte ” a proč jako?”, a já Vám odpovím jako správný laik asi tak, že obsednutý musí být proto, aby se na něm dalo sedět a přijěžděný proto, aby se na něm dalo jezdit.

Kůň jako takový je totiž jen kůň, chodí si po pastvě, nebo po ohradě, semtam se rozběhne, nebo taky ne, ale kdybyste se rozhodli vyskočit si na něj, se zlou se potážete, kůň jako takový totiž neví, že je tu proto, abyste si na něm vozili zadek.

Kůň jako takový má sice svou hodnotu, ovšem obsednutím a přiježděním získává hodnotu přidanou, která činí dokonce víc než 20%, v některých případech to může totiž být i % 100.

Obsednout koně prý není jednoduché, někteří experti tvrdí, že koně je potřeba nejprve položit, což v případě koně znamená pokořit, ukázat mu, kdo je tady pánem, lépe, ukázat mu, že to není on, kdo je tady pánem.

Někteří experti mají jiný přístup, ale určitě to celé není jen o těch expertech, ale i o tom kterém koni.

Jana tu učila běhat na lonži Blbbinku od začátku července, doprava, doleva, krok, klus, cval a krooook. Později jí začala chodit s otěžema za zadkem, později ( asi před měsícem) si přes ní každou chvíli jen tak lehla, a minulý týden si jí prostě sedla na záda, jen tak, bez sedla, a Blbbinka se ani neotočila, aby se podívala, co to jako je?!

Blbbinkové sedlo zatím nemáme, ale myslím, že obsednout koně bez sedla je vyšší level, než to udělat se sedlem:-).¨

/files/obsednuta.jpg

Dnes byly holky bez sedla “přijíždět” v lese, a trénovaly i skoky, protože louže Blbbinka bez pokynu přeskakuje:-)

A jUráš, vidíte tu krásnou vypracovanou postavu?!:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *