Neměli by být raději placeni od odvedené práce?

Možná by to ale jen flákali jinak:-(

Kdo se někdy měl to potěšení soudit, ví, že je to běh na dlouhou trať, ale nikdy sem ani zblízka nepochopila, proč to tak vlastně je.

Bývaly časy, kdy se vymlouvali na nedostatek jednacích síní, nedostatek administrativního personálu, nedostatečnou nebo špatnou techniku, ale teď? Pokud se zajdete podívat na areál Justičního paláce Na Mičánkách, bude vám na první pohled jasné, že tyhle výmluvy už nejsou namístě.

 ……

S babou Vyhulenou se soudím ve dvou ( možná ve čtyřech*) “kauzách” no, nevím jestli se dá říct že soudím, protože ona se k soudu nikdy nedostavila a tak oba případy skončily po jednom jednání trvajícím cca 10 minut a vynesením rozsudku pro zmeškání.

První žalobu o zaplacení jsem podala v únoru, 6 měsíců poté, co přestala platit cokoliv. Pravda, jednání proběhlo už v květnu a pak jsem čekala 2 měsíce na sepsání a doručení rozsudku, pak další 2 měsíce na vyznačení doložky právní moci – razítko, datum, podpis soudce, urgovala jsem emailovou poštou cca 4x.

Následovalo podání exekuce*, ” díky” datovým schránkám čeká exekutor na usnesení soudu měsíc.

Stav – Vyhulená v této chvíli neplatí cokoliv už 15 měsíců, prožalováno a nevymoženo mám těch prvních 5 – do konce ledna.

Druhou žalobu na vyklizení bytu jsem podávala v dubnu, první a jediné jednání proběhlo začátkem července, poté jsem do začátku října čekala na vyznačení doložky o právní moci, která “nastala” 18. srpna, tentokrát stačilo 5 urgencí emailovou poštou….

Bezprostředně po obdržení rozsudku 3.10. byl podán návrh na exekuci a já zaplatila babě Vyhulené ubytování na dobu 1 měsíce 15.10-15.11. – 9.990,-Kč.

A nic se neděje.

V pátek jsem potkala v chodbě domu, u rozkopaných dveří bytu, přítele Vyhulené Kraba, řekl ” Dobrej, dobrej!”  a já dostala šílený vztek, a tak jsem se včera dotázala spřátelené advokátní kanceláře CO TO JAKO JE???

Dnes mi píše spřátelená Alenka:

” Milá Modonko, ozývám se až dnes, protože jsem zjišťovala jak u exekutora ( kterému zatím od soudu nic nedošlo), tak u soudu, co se děje, a zjistila jsem, že usnesení  je už skoro měsíc vydáno, ale bohužel nebyl tak nějak exekutorovi odesláno……., u soudu mi  slíbili, že to zítra napraví……”

Jen na zálohách na poskytované služby, jsem za Vyhulenou od září loňského roku zaplatila 75.000 a dalších 28 na nedopaltku za předchozí účtované období.

Koho s pravidelných platem tohle zajímá? No, možná každého, kdo vydělá míň než 50 měsíčně:-)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *