Parkovací místo není mimořádná výhoda!

Parkovací místo je totiž výhoda jen pro bohy! :o)

Vybavena průkazkou ZTP a vědomostmi typu, třeba, že už nemusím kupovat dálniční známky(?), vypravila sem se na Odbor dopravy, vyzvědět něco o tom parkovacím místě.
Ano, “dávají” to tam a mají na to i speciálního úředníka Kunďabu!
“Co potřebujete??” vybafl na mne a tak jsem mu to řekla.
” Kde bydlíte?” tak jsem mu to řekla.
” Naprosto vyloučeno, nemáme kapacity, kdyby chtěli všichni parkovací místo, všude by byla jen vyhrazená parkovací místa, vydáváme je jen k průkazce ZTP+P !” pravil Kunďaba hleďe do monitoru.
” No promiňte, já sem si projela všechny 3 okolní ulice, a ve všech jsou jen rezervovaná místa, která jste prodali celkem 7,  invalidní ani jedno!” opáčila sem.
” Jistě, protože je nevydáváme, na tohle není zákonný nárok! Žádost si klidně podejte, stejně vám ji zamítnu, pak můžete podat odvolání, to vám zamítne Magistrát, ten rozhoduje podle našich rozhodnutí!” ….
” Tak jo!” sedám si.
” No to si ani nesedejte, tady máte formulář pro TSK, ten vyplníte a zanesete tam, do 3 měsíců Vám příjde ve 4 vyhotoveních smlouva, tu podepíšete a pošlete jim zpět, oni vám pak pošlou tu smlouvu dvojmo a pak s ní příjdete sem podat si žádost!” při tomto dlouhém projevu mi Kunďaba věnoval  možná až 2 pohledy.
“Jasně” rekapituluju ” dostanu dvojmo smlouvu, příjdu sem, podám žádost, vy mi ji zamítnete, pak podám odvolání, to mi zamítne MHMP a pak podám žalobu, aby mi vznikl ten zákonný nárok, v mezidobí už budu ležet v nemocnici na řízeném dýchání a průkazky mi budou totálně nahovno, je mi to jasné.”
Kunďaba si přehodil předlouhý culík přes rameno a zadíval se na mne ” No zkuste, zamítáme 95% žádostí, tak to máme říkat….”
” No, když už si tak hezky povídáme, mohl byste nahlédnout do svých análů a podívat se, kolik invalidních parkovacích míst máte přidělených v dané lokalitě?” povídám na odchodu.
” Už jsem se díval, ani jedno…..”
Jaký má asi Kunďaba plat, a za jakou činnost ho vlastně pobírá?
Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *