Dovolená docela vyvedená:o)

Lefkáda nebyl můj první ostrov, ale musím při vší úctě k milovanému Korfu říct, že Lefkáda je trochu vyšší level! Pravda je, že mým letošním původním záměrem bylo Santorini, ale pak jsem si uvědomila, že je to příliš romantické místo…, tak možná za 10 let.

Nevím úplně přesně čím to je, zda tím, že od pevniny ji dělí jen cca 100metrový most, nebo tím, že turistických středisek se na ní dá napočítat na prstech jedné ruky, prostě nevím, ale budu to dál zkoumat:o)

Krásných pláží, skal a jeskyní je na Lefkádě taky nespočet

Porto Katziki –

/files/lefportokatziki.jpg

Vasiliki –

/files/lefvasiliki1.jpg

/files/lefvasiliki.jpg

ale krom toho je na ní taky mnoho krásných zahrad s upravenými domy, tisíce květin a rozkvetlých keřů, a velmi málo pověstného řeckého bordelu.

Řekové jsou tu stejní jako kdekoliv jinde, poněkud otrávení už na počátku sezóny z toho, že existuje nějaký turistický ruch, odehrávající se navíc s minimálním množstvím “devizových cizozemců”, tedy Britů. Kažopádně pokud věnujete den co den přinejmenším jeden úsměv jejich matkám, nebo dětem, jsou vaši:o). Na některé pak platí i to, že sebou máte krásné malé dítě, které je namísto “ev charisto” častuje poděkováním ” hraběmontechristo” a namísto prosby “parakalo” “cocacolou”. V některých tavernách si tu “cocacolu” pamatovali ještě i po týdnu:o)

Zmrzlina u naší zmrzlinářky každý den zdarma –

/files/lefzmrzlinka.jpg 

/files/lefzmrzlinarka.jpg

Naše ubytování nebyla žádná kašírka CK, opravdu to vypadalo tak jako v nabídce, hotel byl vzdálený od moře cca 20 metrů, a jeho poslední židle ve venkovním baru ani ne metrů 5.

 Pohled z hotelu Eva Beach, Nidri –

/files/lefevabeach.jpg

luxusně uklízený každý den, s dostatek toaletního papíru, čistých ručníků a tak častým převlíkáním postelí, že jsem uklizečku každý třetí den vyhazovala! Navíc jsme s Čaky disponovaly jedním ze dvou hotelových pokojů, který měl vstup rovnou k moři, a tak jsem krom prvního dne, kdy jsme z pokoje vyšly ven až kolem poledne, vstávala každé ráno v 6,

/files/lefrana.jpg

šla si zaplavat, vykouřila s nohama v moři první cigaretu, a pak to šla ještě do snídaně dospat. Opravdu kouzelné místo s kouzelnou snídaní za kouzelnou cenu:o), 9 a 1/2 hvězdiček z deseti!

Krásně bylo každý den, jen v neděli 12tého  3x pršelo, poprvé v 9 ráno 1 minutu, podruhé po poledni 3 minuty, a v deset večer se strhl prudký déšť, který trval celých 15 minut.

Krom toho, že Čaky se naučila plavat bez všech pomůcek a nad vodou, přičemž ještě chudák netuší, že sladká voda tolik nenese:o), je hlavním poznatkem to, že je nezbytné dávat si v Řecku pozor při placení v restauracích, novinkou totiž je, že útrata může být navýšena o 5 až 25 euro, a mezi tradiční “omluvy” patří buď, že ” je to účet jiného stolu”, a nebo, že je to překlep/přepis, kdy položka za chléb mela být 0.50 a nikoliv 5 euro!” , zkrátka a dobře, každý se s tou krizí vyrovnává po svém :o)

No a taky mému Douglasovi se tam moc líbilo:o)

/files/lefdagles.jpg

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *