Ode dne a od roka…

a už i já mám svého kandidáta na prezidenta ČR!

Prostě už možná za rok budeme vědět, kdo je náš nový prezident, kterého nám zákonodárci konečně dovolili zvolit si vlastníma rukama, nohama:o)

Popravdě netuším, zda-li už nazrál čas, aby prezidentem ČR byla žena, každopádně kandidují, možná ten čas nazrál.

Dnes oznámila svou kandidaturu Zuzana Roithová, a pro mne je to kandidát, kterého v 1., doufám i v kole 2., rozhodně podpořím, a to z těchto důvodů :

1. Ve všech funkcích, které v posledních 20ti letech vykonávala, nebylo mnoho věcí, které by mi vysloveně vadily.

2. V Europarlamentu je hodnocena jako jeden z nejpracovitějších Europoslanců, navíc s nadprůměrnou účastí na zasedáních EvP.

3. Vypadá docela úhledně.

4. Vejde se na poštovní známku.

5. Svou kandidaturu nehodlá opírat o nominaci poslanců nebo senátorů.

6. Peníze na kampaň nehodlá přijímat od jiných sponzorů než konkrétních voličů.

7. Nebude nominována žádnou politickou stranou.

8. Do funkce Europoslance se prosadila podruhé bez podpory zásadní politické strany.

Ke své kandidatuře Zuzana Roithová :

” Dobrý den, možná již víte, že jsem dnes oznámila svoji kandidaturu na úřad prezidenta republiky. Ke kandidatuře mě vedlo stále větší množství dopisů a mailů lidí, kterých si vážím. Stav politiky není zdaleka uspokojivý, nechci, aby z politiky zmizela témata, která jsem vždy prosazovala a která pokládám za důležitá. Mým celoživotním tématem vždy byla a je starost o člověka, slovo člověk je mottem mé kampaně. Svojí kampaň opírám o svou dosavadní práci a nechci přijímat peníze od firem na zbytečné billboardy. Prezident by měl být skutečně nezávislý. Vážím si podpory každého jednotlivého člověka, který je ochoten přispět jako fyzická osoba, prostým slovem nebo organizační pomocí při sběru podpisů. Slibuji, že budu pravidelně zveřejňovat veškeré pohyby na účtu s magickým číslem 12345 12345/6100. Pomoci můžete ale i zde na Facebooku. Pokud máte chuť, pozvěte své přátele, aby si odebírali zprávy o mé činnosti a mých aktivitách z těchto profilových stránek. Děkuji, Vaše Zuzana Roithová.”
 
Nezbývá než doufat, že KDU ČSL nepokazí nějakou přílišnou aktivitou, potřebnou pro další volby, paní Roithové její, doufám nezanedbatelnou, šanci :o)
Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *