Jsem perfekcionalista

a zároveň jsem líná, což je vlastně ideální kombinace!

Do spousty činností se vůbec nepouštím, protože vím, že díky své lenosti je nejsem schopna dovést k perfektnímu stavu.

Například, proč uklízet každý den, když to po hodině vypadá, jako bych uklízela před týdnem? Je prostě lepší uklidit až za týden, nebo, až to hraničí, tedy, že kdyby přišla sociální pracovnice, odebrala by mi i pesy:o)

Stejně tak zahrada. Plevel je všude, ale já vím, že při mé lenosti ho stejně nikdy nevytrhám všechen, a tak se raduju z každého vyplevaného květináče a na ty ostatní se raději nedívám, o “skalce” ani nemluvě!

Ovšem vůbec neobdivuju majitele nádherných zahrad a jejich výtvory, oni jsou prostě jen perfekcionalisti, ale nejsou líní, a být líná mi připadá fajn, jsem spokojená a nedá to tolik práce:o)

Plato u bazénu čekalo na nátěr nejméně 2 sezóny, vlastně skoro 3, protože už po té první se mělo na zimu natřít. Jenže… jsem perfekcionalista a nesnáším dřeva s nádechy oranžové, červené, fialové, nebo žluté, a tak jse stále, 2 roky, hledala tu správnou lazuru, která bude “šisovat” došeda a ne do nějaké umělé barvy, kterou opravdové dřevo prostě nikdy nemá!

Filip se sice nažil tu a tam potají nějaký, ne moc viditelný kousek, potají natřít, jak nyní zjišťuji, ale správně tušil, že když mi to ukáže ” bude hořet!” a nakonec to dopadlo tak, že už se bál koupit cokoliv:o), a já, no já byla moc líná na to, abych to řešila!

Do minulého týdne! Konečně jsem tu správnou lazuru našla, navíc prý s UV filtrem a příměsí včelího vosku! A tak natírám a natírám, “šisuje” to do šediva, žádný odstín oranžové, červené, fialové, nebo žluté, je to perfektní, tak perfektní, že to překonalo i mou lenost a během 2 podvečerů jsem natřela zhruba 30m2!

Takhle to vypadá proti slunci

 

A takhle v plném slunci, perfektní, jako nové :o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *