Hurvínek je Štácha

A muselo se mu po 4 letech ulevit, že to ví:-)Nemám ráda loutky, od mala jsem neměla ráda loutky a už vůbec nemám ráda Spejbla a Hurvínka. Ještě tak Máničku a Jeryka snesu, ale ty dva s těma koulejícíma očima, ty fakt ráda nemám:-))
Nicméně už moc dlouho sleduju soudní spor o podivné dědictví těchto postaviček, možná i proto, že doktorka Elena Hornová-právní zástupce Plzeňského ústavu soc. sl. je moje přítelkyně.
Přiznávám, že ačkoliv ctím například zákon o autorských právech a to velmi, některé soudní pře v těchto věcech mi ale unikají, tedy jejich smysl mi uniká.
Také zákon o dědění ctím a vím, že v tom běžném, lidském, má před dědicem ze závěti vždycky přednost dědic nepominutelný/neopomenutelný. V tom lidském jsou to děti a manželky, prostě příbuzní z prvého kolene.

Určitě je možné, nebo dokonce nepochybné, že pan Skupa odkázal svůj majetek Ústavu sociálních služeb. Ovšem otázkou zůstává, z čeho majetek pana Skupy sestával.
Možná do něj patřili i S+H, ovšem jejich podobu z té doby neznáme. Moc z té doby neznáme ani jejich hlasy, ani žádné pohádky, filmy.
Nevím, jací byli S+H Josefa Skupy, znám jen ty Kirschnerovy, včetně hlásků, příběhů a všeho co k tomu patří a tak si myslím, že nepominutelným dědicem Spejbla a Hurvínka je Helena Štáchová, protože je to ona a před ní její manžel, kteří postavičkám dávali skoro 50 let život a spoustě dětí o dospělých s nimi dokázali dělat radost.
Vždyť, co by dělal Spejbl s Hurvínkem v Plzeňském ÚSS? A kde by byla Mánička a Jeryk?

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Hurvínek je Štácha

  1. Seš nějak mimo článek kýble, ne? Co to tady řešíš !!!!Jojo, Mánička to je uječený děs :-))) Taky ji nesnaším :-)))

  2. Tak tyhle loutky se ti nelíbí? Ale víš, že to jsou asi tak jediný bytosti, který se na tebe nikdy nebudou zlobit za to co spoustě lidí děláš? Pořádně si to rozmysli.

  3. Máničku naprosto nesnáším…Zajímavé, jak funguje vnímání těhle dřevěných hlav :o) Osobně mi třeba S ani H nevadí, ale naprosto mě irituje Mánička se svým uječeným hláskem, za který by ji člověk s chutí odstřihnul vodící drátky 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *