Ta naše povaha česká – Výlet do Benátek

Tenhle příběh jsem si nevymyslela, něco takového se ani vymyslet nedá, prostě jsem ho dnes viděla v TV.
Příběh o skupině 40 důchodců, kteří se vypravili na jednodení zájezd do Benátek. Autobusem, s průvodcem a dvěma řidiči.

Už na území Itálie, se jednomu z účastníků zájezdu udělalo špatně, zřejmě dost špatně a tak účastníci zájezdu spolu s průvodcem dali hlavy dohromady, aby se usnesli ” co dál”.
Převládl názor ” No když už jsme v té Itálii, tak do těch Benátek dojedeme !” , no a jak si řekli, tak udělali.
V Benátkách se účastníci zájezdu rozprchli po městě, včetně průvodce a 8 hodin vesele obráželi pamětihodnosti a obchody.

S pánem, kterému se neudělalo dobře, zůstal v autobuse JEDEN jediný člověk, “Přece jsem ho tam nemohl nechat jak psa” říká pan G., “navíc v autobuse bylo staršné horko a tak jsem požádal řidiče, aby mi pomohl vynést ho ven, řidič mi ale řekl, že je řidič a ne samaritán….. starší řidič pak ale odněkud vyndal deku a nemocného mi pomohl vynést pod stromy u parkoviště….”
Nemocnému asi horko nebylo, ale jak se ukázalo, 8 hodin si pod těmi stromy prodělával mozkovou mrtvici po které zůstal ochrnutý- na invalidním vozíku,
ale 38 lidí strávilo v Benátkách příjemný den. Nikoho nenapadlo zavolat pomoc, sanitku, policii, udělat cokoliv.
“Říkal jsem průvodci, aby zavolal doktora” říká pan G. ” řekl mi, že na to nemá žádné fondy, zájezd není pojištěný a kdyby volal, nikdo by mu ty peníze nevrátil….”.

Nevím co dodat, snad jen, až Vám mladým bude někdo starší povídat o své úžasné generaci a srovnávat ji, s tou ” Vaší generací strašnou”, vzpomeňte si na tenhle příběh.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Ta naše povaha česká – Výlet do Benátek

  1. souhlasím s Mo. a absolutně nesouhlasím s catanou. prostě kdo je hajzl zamlada, bude hajzl i zastara. představa, že každej důchodce a důchodkyně jsou jen samé hodné babičky a neškodní dědečkové, navíc neschopni logického uvažování, je nesmysl.

  2. Twda cat:-))moje máma by ti zvedla mandle, kdyby si to přečetla:-))))) a to je v důchodu už 12 let:-))

  3. Mo. trochu s Tebou nesouhlasím. Protože důchodci už moc logického uvažování schopni nejsou a přestože asi těžko někdo prosadí zbavení svéprávnosti (kamarádova 75ti letá matka proinvestovala své životní úspory v teleshoppingu a soutěžích s draze placenými tel. čísly + dalších 150 tis si půjčila!!!)… Tudíž pokud by se pána neujal vůbec nikdo, cestoval by stále s nimi, akorát by si všichni šuškali, že se asi nemyl, neb hrozně smrdí…. Bohužel to nemyslím jako vtip :o(

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *