Zaměstnávám datla?

Ano, už to tak vypadá:-)Jsme tady v u Labe v kraji chmelnic a rozpadlých kamenných domů a tak, když bylo aktuální z čeho vyrobit ploty, materiál se nabízel sám, no a tak vznikly poloty z kamenných podezdívek a kůlů z chmelnic natřených vyjetým olejem.
$$OBR48126$$
Máme je už možná 8 let ty ploty a pořád vypadají jako nové, tedy vypadaly do letošního jara, to se totiž objevil ” náš” soukromý datel a jal se kůly léčit.

“Co je to za zvuky?” povídám jednou odpoledne.
“No to je datel, klove tady do toho kůlu, už jsem ho snad 100x vyhnal, ale pokaždé se vrátí.” na to Filip.
“Tak ho nech, ať si klove:-))”.

To jsem ovšem netušila co povídám:-) datel totiž kloval a kloval, až prakticky úplně rozkloval všechny horní kůly na plotech, celkem asi 20, možná 30 metrů na délku, asi prostě usoudil, že jsou nemocné, zřejmě z důvodu toho vyjetého oleje:-)).

“Tak a dost!” usnesli jsme se jednoho dne a zedník všechny vyléčené kůly zaplnil cementem a zatřel na hnědo a byl klid, datel už měl buď práci dokončenu a nebo si zlomil zobák:-).

Před chhvílí sedím na zahradě a co neslyším, totiž co slyším, datel, lehce jsem znervózněla, pořádně se zaposlouchala…………uff, je to z lesa, uklidnila jsem se.
“Je to nějak moc slyšet.” napadlo mne po půl hodině a tak jsem se šla podívat blíž k lesu.
No, nebylo to slyšet z lesa, datel léčí dřevěnou pergolu za bazénem u lesa, ta ovšem není podepřena kamennou podezdívkou, je prostě jen dřevěná:-((

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Zaměstnávám datla?

  1. Vidíš Mo., nemít datla, tak by se mohlo lehce stát, že někdo přecení kvalitu plotu, opře se o něj a způsobí si nepěkné modřiny. Takhle datel všechno poctivě odhalil, zmapoval a označil k demolici :o)) A pergola, ta když spadne, to by byl malér :o) Svého ochránce by sis měla považovat :o)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *