A dnes se vyznamenávalo

a docela hezky:-)Dáša i Livie měly moc hezké šaty, nevím kdo “dělal” ty Liviiny, ale ty Dášiny bych tipla na Blanku Matragi, nicméně ani jedna z dam nebyly dnes středem pozornosti.
Vyznamenávalo se, podle mého názoru velmi doširoka a velmi vyváženě, vím, že to není směroplatné, ale nenapadá mne nikdo, kdo tam nepatřil.
Veteránům, statečným, vědcům i umělcům se dnes dostalo pozornosti.
Medaili za hrdinství dostal střihač TV Nova Michal Velíšek, který se projevil jako statečný člověk, když se v parku na Karlově náměstí zastal napadené ženy, kterou ohrožoval střelnou zbraní v té době neznámý muž. Násilník neváhal zbraň obrátit proti Velíškovi a dvěma výstřely jej smrtelně zranil. Velíšek zemřel ještě téže noci ve Všeobecné fakultní nemocnici. Určitě zasloužená pocta, navíc pocta, která přišla bezprostředně, byť aktéru samotnému už bohužel žádnou radost neudělá.
Vyznamenání bylo propůjčeno rovněž manželskému páru, který se v rámci pěstounské péče stará o 13 mentálně a těžce zdravotně postižených dětí.
Řád Bílého lva 1. třídy dostal generál Rudolf Pernický, účastník 2. zahraničního odboje ve Francii a Anglii. V prosinci roku 1944 velel výsadkové skupině, která se aktivně účastnila domácího odboje proti okupantům. Generál Pernický, který za své zásluhy “dostal odměnu” i od bývalého režimu, 11 let těžkého kriminálu s nucenými pracemi v uranových dolech. Velmi starý muž s čerstvě amputovanýma nohama, který si pro svůj řád přijel ne invalidním vozíku, pro řád na který čekal 60 let………………….
Já vím, je to teprve 16 let a těch, kteří si vyznamenání za statečnost zaslouží, je strašná spousta, asi si ani nedovedeme představit jaká spousta.
Ale i tak, 60 let, je příliš dlouhá doba na jeden lidský život.

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *