Nejsem pověrčivá

fakt skoro vůůůbec:-)))
Asi bych pověrčivá být měla, ale nejsem, skoro vůbec:o))
Pravda, potřebuju revizi komínů, ale představa, že bych potkala kominíka mě děsí natolik, že asi dřív vyhoříme. Kominík znamená smůlu, lichý i sudý počet kominíků znamená smůlu a čím víc kominíků, tím větší průšvih.
Vždycky na sobě musím mít nějaký knoflík, v případě, že uzřu kominíka uchopím jej, tedy knoflík a držím tak dlouho, dokud neuvidím osobu v brýlích, psa a kočárek. Až poté si mohu být úplně jista, že průšvih je zažehnán.
Někdy, když jsem venku brzy ráno, což je zřídka, je problém vidět kočárek, kočárky asi dopoledne spí, nebo jsou ve školkách. Pokoušela jsem se absenci kočárků nahradit větším počtem psů, ale marně.

Taky jeptišky jsou průšvih, resp. určitý počet jeptišek, já jsem narozena v lichém měsíci, takže lichý počet jeptišek je pozitivní,resp. neutrální, sudý počet naopak negativní. Na jeptišky knoflíky nefungují, je potřeba udělat tfuj, tfuj, tfuj dělám to vždycky třikrát, ať vidím 2 nebo 4, vidět víc jeptišek pohromadě je jev zřídkavý.

Špatné znamení jsou rozbitá zrcadla, vždycky vydržím tak 6, 6.5 roku žádné nerozbít, ale pak se to pokaždé stane znovu:o), nebo černá kočka přeběhnuvší přes cestu z leva do prava ( němci říkají aus links nach rechts, das ist slecht), taky rozsypaná sůl. Rozsypaná sůl znamená zlost nebo hádky. Naposledy jsem rozsypala, vlastně rozflákala sklenici se solí letos počátkem října, spadla za ten nesmyslný sporák stojící na provizorním místě, nedalo se tomu zabránit:o(, no ale jelikož máme 10.10 výročí svatby, snažila jsem se nezlobit, aby to výročí, které už tak jako tak mnoho let neslavíme, proběhlo aspoň bez zlosti. Povedlo se, pohádala jsem se úplně jinde, ale zato dokonale.

Naopak dobré znamení je třeba bílý kůň ( když běžel v pátek z lesa a pesy se za ním rozběhly, po silnici jel naštěstí v té chvíli jen cyklista, protože kdyby ten kůň nebyl bílý, Zlato by skončilo pod nějakým autem). Pozitivní znamení je rovněž pohřební vůz – v dnešní době pohřební auto.

Na čísla moc nedám, nemám šťastná ani nešťastná čísla, i když moje rezonanční číslo je 7, což samo o sobě není nic moc. Na čísla moc nedám. Asi proto jsem měla svatbu 10.10. v 10.10:o)), ale ta čísla sama o sobě nic neznamenaní, protože špatně je i 10.10. 19.30. Možná je to těma 10. teda, takže 10. dny v měsíci začnu vypouštět. Preventivně:o)).

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 komentářů u „Nejsem pověrčivá

  1. KominíciJe nás kominíků v republice asi 800, je to málo,nestačíme, ale uděláme vám co vám na očích uvidíme.

  2. KominíciJe nás kominíků v republice asi 800, je to málo,nestačíme, ale uděláme vám co vám na očích uvidíme.

  3. No je to tak, že k tomu kominíkovi potřebujete ten knoflík, když není knoflík a následně ty brejle, kočárky a psi, znamená kominík prostě smůlu.Katch v Praze je kominíků, bys nevěřila, samej kominík:-((

  4. catjá jsem kominíka potkala jen jednou v životě, bylo mi asi šest a bála jsem se ho 🙂 netuším, jestli vůbec ještě kominíci existují :-))

  5. katch.No, zcela na rovinu, já taky. Stejně tak, jako chytnout se za knoflík, když projde kolem. Tím se štěstí má přivodit… Ale ruku na srdce… Potkala si poslední dobou klasického černocha s bílou čapkou a štětkou na zádech? 😉 Já v Praze ne :o)

  6. a já si doteď myslela, že sáhnout si na kominíka znamená štěstí…jak jsem mohla přežít až dodnes? :-))

  7. Wow… Mo., s tímhle přístupem bych se bál vycházet z baráku. A představa, že když uvidím vymýtače komínů budu muset půlden korzovat po městě, abych někde zhlédnul kočárek, obrýlenou osobu a psa? Což mít s sebou zrcátko, fotku psa a model kočárku… to by nefungovalo? :o) A nevím jak Tobě, ale mě přes cestu tmavá kočka běží poměrně často… řešením je samozřejmě výrazně přidat a chudáka živočicha přesvědčit o tom, že cestu nebude dobíhat, což se mi příčí… A když jsou špatné 10 dny… to je vlastně špatná příští středa :o))) Protože 7+3 = středa :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *