Synové a dcery Majora Zemana

Je to pár týdnů, povídaly jsme si s Karčou u puštěné televize a pojednou, upoutávka na Syny a dcery Jakuba Skláře. No počkej zarazila se Karča  co je to? To je jako vážně? Já myslela, že je to upoutávka na nějakou recesi&...
Ne žádná upoutávka na recesi, prostě seriál z dávných časů,poměrně legračně vypadající, popisující věci, které pamatují možná naše babičky a naši rodiče a za pár dílů se možná dostaneme už i k tomu, co pamatuju já. Vlastně ani nevím, kterým rokem to končí a jak se hrdinové s dalšími a dalšími událostmi, které přinášela doba, vypořádají. Předpokládám ale, že dobře, vzhledem k tomu v jaké době seriál vznikl.
Mnohem horším zážitkem pro ne, rovněž na Primě, je ale Major Zeman, z něj mohu jen tu hudbu na začátku, ta je fakt dobrá, skvěle nahraná, když se mi náhodou přihodí, že mě seriál přepadne, hned po hudbě přepínám, abych se nepozvracela.
Vůbec nechápu, jak je možném že tohle odporně tendenční dílko může nějaká seriózní stanice vysílat, nechápu to snad ani ne kvůli tomu, že popisované události naprosto neslýchaně zkreslují skutečné události a blbnou tak generace, které tuhle dobu nepamatují, nebo ji pamatují matně, ale spíš proto, že mnoho jedinců z generace, kterých se tyhle odporně zkreslené události týkají, je ještě naživu.
A tak si v neděli pustíme vyznamenávané k 28. říjnu, vysloužilé vojáky pozavírané po 48 do lágrů.  A hele, vyznamenání dostal i farář, kterýho v Jáchymově zmrzačili&&&&.táto nasyp eště voříšky, za chvíli běží na Primě Zeman a ten díl, jak chudáka popotahují v šedesátomvosmom za ten proces s ňákým farářem &..
Strašné.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *