Nucenou správu? Ne, rovnou rozprášit!

Kromě let 1993 a 1994, kdy jsem byla pojištěncem ZP MVČR, jsem celá léta pojištěna u VZP.No, můj zubař stejně nemá smlouvu s žádnou pojišťovnou, moje praktická lékařka se mne nikdy na to, kde pojištěna jsem ani nezeptala, takže je mi to vlastně jedno.
Vloni v únoru jsem VZP navštávila, nechala jsem si spočítat nějaké drobné dluhy a sdělila jsem, že jsem vrátila všechna svá živnostenská oprávnění a pojistné tedy budu platit jako každá osoba,která “je doma”, vyfasovala jsem natištěné složenky a domnívala se, že tím to skončilo.
Neskončilo, včera jsem obdržela výhružný dopis VZP ve kterém mi pojišťovna sděluje, že jsem nepodala přehled za rok 2004, že jsem neohlásila ukončení podnikání a ještě asi 5 dalších prohřešků, kterými se vystavuji pokutě 50.000,-Kč.
No, pod dojmem těchto sdělení jsem se malinko proběhla po stropě a dnes jsem si vytočila paní podepsanou na dopise.
Paní si mne prohlédla v počítači, zjistila, že jsem vlastně všechno udělala, tedy krom toho přehledu o kterém jsme však udělali záznam už v protokole, který jsem ve VZP v únoru t. r. podepsala – žádné DP, žádné příjmy, žádné přehledy. Protokol, zdá se, je nepodstatný, přehled-prázdný, stejně chtějí.
“Proč jste mi přehled neposlali poštou? Pošlete mi nesmyslný urážlivý dopis a ten formulář tam nemůžete připojit? Znova si ho mám jít vyzvednout?” ptám se.
“Ano” dí paní pojišťovací ” my přehledy neposíláme, to nedělá žádná pojišťovna a ten dopis JE OBECNÝ, dopis tohoto znění my posíláme všem klientům.”
Takže naše VZP paušálně uráží své klienty, paušálně jim vyhrožuje, protože třeba se někdo chytne a prostřednictvím svých zaměstnanců ještě lže, protože každá jiná ZP posílá svým klientům počátkem roku vyúčtování za rok předchozí a samozřejmě k dopisu připojuje formulář přehledu.
Takže co? No, až budu mít čas a náladu, stavím se někam pro ten přehled, rovnou jim ho podám prázdný v podatelně a zároveň se půjdu přihlásit od ledna 2006 k jiné pojišťovně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *