Jak je úžasné neumět cizí jazyky a osahávat věci

Nigerijské dopisy, Zimbabvské emailyViagra, zvětšování či zmešování orgánů, nabídky léků, ze 100% v cizím jazyce, většinou anglickém.
” Vidím, že mluvíte velmi dobře anglicky…” řekl mi před týdnem klient, když jsem mu četla věty z certifikátu osvědčujícího, že je jeho firma kdesi řádně založena a dosud platná, prostě certificate by good standing:-). No nemluvím anglicky vůbec, nemám tu drzost a pak, byla by to po chvíli nuda, protože moje anglická slovní zásoba je opravdu zanedbatelná.
Trochu lepší je to v němčině, ale i v tomto jazyce mohu mluvit s člověkem opravdu trpělivým.
Kromě češtiny ovládám docela špatně jen polštinu, v té mohu i číst, ne však psát.
Takže se vrátím k těm mejlům, mohou mi chodit po tunách, nejsou pro mne nebezpečné, jsou v jiném jazyce, nerozumím tomu:-), takže pokud mi nějací kvazi podnikatelé odkudkoliv posílají nabídky na milionové zisky nebo lepší prsa, bohužel mažu to bez dalšího protože nevím vo co de.
Nicméně skoro stejně končí i různé nabídky v češtině, nejsem typ na nakupování z katalogů, ani přes interet. Důvodů je hned několik, jednak ráda vidím na vlastní oči co kupuju, což považuju za strašně důležité, zejména pokud jde o barvy, materiály, velikosti a u kosmetiky samozřejmě hlavně vůně. Dále pak mě zejména u internetového nakupování asi trápí způsob placení, matně totiž tuším, že platba se zřejmě odehrává přes kreditní karty a to bych prostě nepřipustila ( přesto, že už jsem si v posledních cca 2 letech docela zvykla kartou platit:-)))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Jak je úžasné neumět cizí jazyky a osahávat věci

  1. Marcony: Přesně tak to je .o) Pořád spousta času do Vánoc a najednou se někdo začne informovat na ozdoby pro stromeček, že je v té skřínce nemůže najít ;o)

  2. catana: No vida, tak nejsem sam, ja taky nakupuju darky 23.12 :-)))) A letos to nevidim jinak, furt mam cas a pak najednou uz ne :-)))

  3. Aha, no vida, tak to jsem nevěděla:-)), nicméně stejně chci na ty věci sahat:-)).Já to letos pojednávám ve Varšovickém Kerfůru, kde žádné návaly lidí nejsou, pak v Peny Marketu,protože -levnější nehledejte a pak u své oblíbené Vietnamky v Roudnici, která má opravdu perfektní kousky:-)) jako třeba pásky atp., takže se dá říct, že jsem letos v abnormálním předstihu a skoro všechny dárky mám:-)

  4. Na internetu můžeš platit i převodem z účtu na základě faktury, případně přímo dobírkou/dodavatelské firmě. Letošní Vánoce jsem se rozhodl z valné většiny vyřešit v internetových obchodech, takže žádné fronty, klídek pohoda :o)) Pravda, mého obvyklého 23.12. by bylo na objednávání balíčků poněkud pozdě ;o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *