BBC v Česku nekončí!

Česká verze vysílání britské mediální společnosti BBC příští rok skončí. Společnost hodlá spustit arabskou mutaci svého vysílání. Aby na ni získala peníze, snížila počet redakcí ve světě o deset. Česká je mezi nimi.Tuto zprávu jsme si mohli přečíst v tisku koncem října t.r., proti zrušení stanice se však zvedl nezvykle silný odpor českých posluchačů, že to zaskočilo i vedení britské mediální stanice.
Petice, tisíce emailů a telefonátů, toto všechno přinutilo vedení stanice pozměnit své rozhodnutí a tak vysílání BBC počátkem roku 2006 nenastane, dojde však ke změně jejího financování.
BBC World Service totiž není hrazena z koncesionářských poplatků, ale doposud na její provoz přispívalo ministerstvo zahraničí. Stanice BBC se nyní pokusí “žít” v ČR z obdobných zdrojů jako jiná rádia, tedy z reklam. Vysílání jakékoliv komerce, např. hudby, ale vedení naprosto vylučuje.
No uvidíme českou verzi BBC od loňského října do letošního března poslouchalo jen 17 tisíc lidí, zatímco například veřejnoprávní Radiožurnál 877 tisíc posluchačů. BBC tak měla 0,1 procentní podíl na českém rozhlasovém trhu, takže nalaďte si občas BBC, za to, aby nezanikla to rozhodně stojí:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „BBC v Česku nekončí!

  1. Vzniká otázka, zdali si zániku takového rádia z masové veřejnosti někdo všimne. Pravdou je, že tak jednou za rok jsem si ji také rád naladil :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *