Ekologie po česku

v malém i velkém.Poněkud komické je, žemi tohle téma přišlo na mysl v souvislosti s Pitrosem:-).
Pitros je takový ekolog amatér:-)), šíleně brojí proti kouření ( proti mému už ne:-))), všichni známe jeho nesouhlasné a otrávené pohledy při zapálení cigarety, všichni známe jeho roztomilý zvyk, schovávat kuřákům jejich krabičky s cigaretama a jeho přednášky o pasivním kouření a tom všem smradu:-). Jednou jsem ho dokonce přistihla, jak vyhazuje kuřáky z MÉHO OBÝVACÍHO POKOJE:-)))).
Dnes ráno Pitros nastartoval svou Škodovku na mé čisté, voňavé, zasněžené. bílé zahradě. Ten hluk připomínal hluk způsobený nízkými přelety vojsk NATO při obsazování Iráku. Z okna jsem sledovala probudivší se ptáky, kterak se sesedli bez ohledu na svou ptačí příslušnost na dráty elektrického vedení a tak bylo možné uzřít jak plánuje káně se sotva 5ti centimetrovým ptáčkem evakuaci.
Veverky stály u plotu se sbalenými batůžky a čekaly na pokyn vrchní veverky, kterým směrem se vydat.
Chtějíc uklidnit veškerou zvěř, vyběhla jsem z baráku, abych otevřela bránu a tam, několik metrů od výfuku, jsem dostala přímý zásah! Jakoby startovala raketa a spotřebovávala několik tisíc litrů pohonných hmot za vteřinu, jako by si zapálilo na 5ti m2 1000 kuřáků červenou Petru, jako by vybuchla chemička ve Štětí a já byla ve Štětí!
Konečně vyjel, já zavřela vrata a snažila jsem se nadechnout něčeho lepšího. Když jsem se od vrat otočila a udělala pár kroků k domu, rozsvítilo se čidlo a já uviděla Ňuninku. Seděla několik metrů přede mnou a nehnutě zírala. Došla jsem k ní, sehla se a zavřela jí údivem otevřenou pusu.
A pak jsem si vzpomněla na událost starou sotva 14 dní, na Václaváku si mě při parkování vyhmátla policejní hlídka a že jako “Silniční kontrola paní řidičko…..”. Uspěli, když bengo obešlo PTho asi po páté, všimlo si známky o emisích, HA, byla 14 dní po lhůtě. To auto je staré asi 3 roky, když nastartuju a pak třeba ještě telefonuju, ani neslyším, že už jsem nastartovaná. No, zaplatila jsem 1000,-Kč pokuty za ty prošlé emise a pak ještě cosi za nové změření emisí a vydání nové nálepky.
Pamatuju před pár lety zákon, který zakazoval dovážet ze západu automobily starší 5ti let, pak ho raději rychle zrušili,protože řev dovozců přehlušil i hluk motorů Škodovek, Trabantů a podobných 500 let starých katastrof, které dál a dál s klidem hulákají po našich silnicích, městech a vesnicích a smrdí a smrdí a smrdí.
“Pitrosi, ještě jednou Tě uvidím, jak někomu bereš krabičku cigaret!!!” :-)))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Ekologie po česku

  1. No to je teda fakt, ze tolik humusu co ta skodovka nevyprodukujes asi ani kdybys kourila stale 100 let… Ti chlapi jsou nekdy v tomhle pomateni.. tuhle jsem Jarovi vysvetlovala, ze je sice fajn, ze tridime uplne vse (dokonce jsme v Praze objevili i kontejner na ty obaly od juice), cekam, kdy Jaru napadne tridit i vrsky od jogurtu, no kdyby bylo vic mista u nas, tak mame aspon 5 kosu… Pravda, odpad do smiseneho nemame skoro zadny, pokud nesplesnivy chleba (kompost jsem v praze jeste nenasla). Ze je to tedy fajn, ale kdyz na sluzebku do Holandska jede autem, aby si mohl vzit surf a neleti letadlem, ktery proste poleti tak jako tak, tak to moc ekologicke neni.

  2. Mod, to se mu dnes ráno při minus 14 a někde až minus 16 stupni Celsia podařilo nastartovat Škodovku ? Se nedivím, že Ňuninka údivem nedokázala zavřít čumáček :-)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *