Kdy byla taková zima?

Marně jsme se snažili včera si vzpomenout.Oba si pamatujeme na Silevstr 78 a jeho přechod v mrazivý Nový rok 79, kdy se telota posunila asi o 20 stupínků dolů.
Dneska mi oživili paměť v počasí na ČT 1:-)
Takže, teplotní rekord z roku 1942, kdy ranní teplota byla – 24 stupnů, prý nebyl překonán, takže kdo tvrdíte, že pamatujete větší mráz, pěkně kecáte:-)))))))))))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 komentářů u „Kdy byla taková zima?

  1. Tak to ted nevim, jak si to myslela, bo ja CT1 neverim :-)), ale dnes sem se docetl, jak to bylo s tema rekordama, a ono ten rekord z roku 1942 byl rekord nizke teploty v Praze, napr. v Ostrave byl dnes prekonan rekord z roku 2000, tehdy to bylo -15,5, dnes v noci -26,7. No proste u nas byla dneska rano, jak my ostravaci rikame, zima jak cyp :-)))

  2. Na Ostravsku bylo dnes rano v 5 hodin prumer -25, ja mel treba -25,3. Na Supmersku bylo pres -30. Taky by mne zajimalo, kde berou ty ceske rekordy 🙂

  3. Troufám si tvrdit, že -24°C není absolutní český rekord, viděla bych to na to Klementinum. Navíc se teplota k -20°C blížila i loni a roky předtím, páč si každé ráno před cestou do školy kontroluju, jak moc až mrzne. Tak proč tolik emocí.

  4. A nebude to jen v Klementinu Mo? Přece jenom na horách bývá nižší teplota a myslím že rekordy se uvádějí z Klementina takže Lacey má asi pravdu, já si pamatuju že tak asi 87 nebo 88 bylo taky kolem -20 na jižní Moravě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *