13. komnata Jana Nedvěda

No, tak to jsem si těma komnatama dala teda:-)Jan Nedvěd je pro mou generaci něco víc než písničkář, folkový zpěvák, zprofanovaný dědek:-), je to kus svobody, kus “volně se nadechnout”. Všechny jeho písničky jsme znali nazpaměť, kdysi, stejně jako třeba ty Krylovy,nebo Hutkovy. Ach jo a když jsem ho pak slyšela v listopadu devětaosmdesátého, voněly ještě líp než kdy předtím:-). Jan Nedvěd pro mne nikdy nebyl a nebude písničkář, nebo dědek, kdykoliv ho slyším zpívat, dostaví se ta známá vůně.
Období kterým prošel, vlastně celý život prochází, je smutné a způsobu jakým se mu teď brání asi rozumím, protože znám tenhle druh bolesti, ten druh, kdy se bolest psychická změní v bolest fyzickou.
Taky moc dobře znám ten způsob bytí těžkého introverta, který na všechny kolem, s výjimkou těch, kteří ho znají opravdu dobře, působí jako extrovert.
No, je krásné mít svůj svět a je krásné, když je takový, že jste v něm spokojení, když si jej dokážete naplnit:-), ale mezi lidma se v něm žije nelehce:-)).
Věřím, že až se Jan Nedvěd uzdraví úplně, dokáže ještě nad spoustou věcí mávnout rukou. Bude mu pak líp.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 komentářů u „13. komnata Jana Nedvěda

  1. Alnie,tak na tomhle se shodneme. Teda, my se shodneme ve víc věcech, pokud se nemýlím 🙂 Jinak můj názor na Honzu Nedvěda se postupně měnil – jeho písničky byly krásné, pak pořád stejné, a pak najednou začaly být podivné v souvislosti s tím, jak se opravdu choval. Ale pak ty staré písničky začaly být zase nějak pěkné…

  2. Alnagon- jo rozumím, ale já nejsem Nedvědův věrný posluchač, ani tahle hudba mi není bytostně blízká, ale rozumím co říkáš:-)

  3. Honza NedvědNa písničkách Brontíků jsem se učil hrát na kytaru, proto říkám čert vem bulvár, čert vem závist, jestli někdo myslí, že je mu co závidět. Kašlu na to, že to, co ty jeho staré krásné voňavé písničky říkají, Honza sám svým chováním pošlapal a znegoval, pořád to jsou krásné písničky. Bohužel ovšem pro mne jeho tvorba skončila albem Sedmikráska. Poté už jsem od něj neslyšel zajímavý tón a nic jiného než texty plné kňourání a sebelítosti.

  4. Kdyby nebyl takovej jakej je,tak by takové nebyly ani ty jeho písničky.A, že ty písničky jsou nádherné……

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *