Gayové dostali zelenou i od senátorů

teď ještě co na to řekne pragmatik?:-))Senátoři podpořili zákon o registrovaném partnerství. Pro hlasovalo 45 senátorů, 14 bylo proti. V horní parlamentní komoře hlasovalo 64 z celkového počtu 81 senátorů. O tom, zda budou moci osoby stejného pohlaví uzavírat státem uznávané partnerství, tak nyní rozhodne prezident Václav Klaus.

Senátoři za KDU oponovali obvyklými argumenty, navíc přidali další blábol, že ” zákony jsou pro všechny a nikoliv pro jednotlivé skupiny obyvatel”, takže například zákon o přídavcích na děti budeme moci zřejmě rovněž využívat všichni:-)). Jistě, já chápu, že pan senátor chtěl říct ” pro všechny normální”, ale lidovci byli tentokrát přece jen umírněnější.
Já osobně proti zákonu o registrovaném partnerství nic nemám a myslím, že by mi nepřekážely ani adopce, zejména když se člověk poohlédne kolem sebe a vidí kolik podivných lidí smí děti bez problémů vychovávat, kolik dětí je týraných, kolik nemocných a postižených dětí je nastrkaných do různých ústavů, ale, na tohle prostě musí čas teprve dozrát.
Svět je prostě takový, že musí počítat i s jinakostí jakou je homosexualita a i pro tuto jinakost, ať si o ní myslí kdo chce co chce, musí existovat zákonné normy. Je mnohem jednodušší schválit normu o takovémto partnerství, než předělávat kompletně platné normy jako například občanský zákoník a zákon o rodině, protože žádná smlouva uzavřená s kýmkoliv, která by byla v rozporu s platnými zákony, nemůže zákon nahradit a tudíž se takovou smlouvou prostě nedá nic “ošetřit”, jak se nám snažili někteří zákonodárci vsugerovat.
Pokud zákon podepíše pan prezident a já doufám, že tak učiní, homosexuálové budou mít konečně možnost po sobě dědit, převádět mezi sebou nemovitosti jako osoby blízké v I. linii.
Je to dobré, moc dobré:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 komentářů u „Gayové dostali zelenou i od senátorů

  1. No tot taky otezka.. proc by lesbicka nemohla mit treba v mladi ulet s chalpem a porodit decko a dat ho do k adopci? Nebo se jim to doma nejak po.. nebo je prave postizene, tak ho odlozi…. :o) vymysly moje :o)

  2. No má a nemá Helenušáku:-) ty děti co je nikdo nechce i ty, co je přece jen někde někdo chce, plodí heterosexuálové.

  3. Jinak ta mast je uzasna, sice jsem nezkoumala podusky, jak dopadly, ale ja uz muzu docela dobre vyjit mezi lidi.. neni to jeste stopro, ale nikoho nedesim :o) tak jeste jednou diky :o)

  4. Tak to by u nas mohli adoptovat male cikanky, ty tady casto taky nikdo nechce. Pro ne si jezdi prave lide z Danska, s Danskem mame nejakou tu dohodu o mezinarodni adopci nebo co. Zdravych volnych bilych deti je i po ustavech nedostatek pro adopce chtive rodice. Jen to jde pomalu a casto jsou matky-rodicky nezodpovedne a nepodepisou, co maji a tak se to tahne, nez je dite pravne volne k adopci… A spousta jich je z Ukrajiny a matky jsou uz davno fuc, ale to decko se dat do adopce nemuze. Ale to uz nema s registrivanym partnerstvim co do cineni :o)

  5. Jo to navštěvování se a informace, to je jasné, to se jistě “obejít” dalo, ale spousta věcí se nedala zařídit vůbec nijak.

  6. No já mám pocajt, že myslím v Holandsku smí homosex páry adoptovat děti s nějakými postiženími, no prostě takové které vlastně nikdo nechce, no.

  7. No hlavně budou moct se navštěvovat třeba na ARU nebo tak a dostávat o sobě informace, sice se to dá udělat bez problémů plnou mocí apod., ale kdo předpokládá, že ho někde srazí auto a že ji bude potřebovat? O adopích bych hodně přemýšlela, i když je jasné, že lepsí kvalitní homosexuální rodičovský pár, než debilní heterosexuální rodiče.

  8. Ještě lepší je návrh několika senátorů na rozšíření tohoto zákona i na heterosexuály… To se pak přijde na národní výbor, nahlásí, že od toho a toho žiju s tou a tou. Baba za oknem udělá buch razítkem na příslušný formulář. Pak přijdu za 14 dní, že mě ta a ta naštvala a registraci ruším. Baba zase udělá buch razítkem… :o) Proboha, co to je? 😉

  9. No mám radost, tahle zpráva mě zastihla až večer ve zprávách. Jen se obávám toho že starý konzerva Narcis to asi nepodškrábne…no uvidíme, uvídíme, uvidíme:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *