Je libo kafíčko?

Ano, kafíííííčko bych si dala!!Kafíčko si dávám mnohokrát denně, kafíčko mám ráda a je moc dobré k cigaretám:-)
Kafíčko piju pressovité, nebo, když je nejhůř, mám doma takovou stlačovací konev do které se nasype namleté, zaleje vodou a stlačí takovým jakože pístem.
Doma i tady doma mám na kafíčka velkostroje do kterých se nasype půl kila zrnek, naleje litr vody a pak se jen přikaždém kávovém požadavku stiskne knoflík, stroj to pomele a napressuje. Piju presso s trochou smetany, bez cukru.
Doma tady se včera večer kávovar nějak pokazil, nepoužitou pomletou kávu začal sypat přímo do odpadu a do hrnku napouštěl jen horkou vodu.
“Nevadí, jsem statečná, udělám si nescafe:-(“, ujistila jsem svého muže, který lehce znervozněl, protože ví co obnáší, dyž jsem bez kafe.
“No fuj, to je vodporný………..” pomyslela jsem si, aby to nebylo slyšet ” ráno musím otevřít nějakou jinou pixlu, tohle se fakt nedá ( zásoby tu jsou, občas nějaká návštěva utrousí sklenici rozpustné kávy).
Ráno jsem si otevřela Davidoff, pak nějaké “cosi zlaté”. Do jednoho jsem si dala smetanu, do dalšího vaječný koňak a šlehačku, do dašího rum a smetanu, do dalšího irskou whisky a šlehačku.
Momentálně jsem lehce zkouřená a přeslazená, ale kafe jsem ještě dneska neměla:-((

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 komentářů u „Je libo kafíčko?

  1. Cukr? Smetanu? Fuj! Správný kafe je jako sám život: hořký, černý – a když si někdo nedá bacha na hubu, tak se šeredně spálí…Ale Mod, ty jsi s tím kafem nějak posedlá, vžyť už za dávných časů, kdy jsi ještě byla na Damoklu, jsi po něm pořád toužila… Na to bacha, taková závislost je docela nic moc…

  2. No, já to mám odtud k nejbližšímu automatu tak nejmíň 3km:-(,ovšem nejlepší kafe automatové mají u pumy JET na D8,možná i jinde:-), ale tam to mám tak 35:-((, ale vytáhla jsem prastarý překapávač:-)

  3. Hehe, docela mě pobavilo, že automat nepoužitou kávu vyhodil :o))) Aneb ví, co je pro zdraví dobré – trocha teplé vody

  4. To já tu misku viděl, ale řekl jsem si že to zkusím bez cukru a dalo se to vypít :o) Smetanu(tekutou) do kávy nemusím ale v 3v1 ji snesu a docela mi chutná.

  5. Jééééé a přitom tam kdes seděl je miska s pytláčkama cukru, které vyndám jednou týdně z kabelky, takže si mohl mít i 20 dávek cukru.))))))

  6. Mod to Tě upřímně lituji, vím co je být bez kávy. Ale já se naučil pít i ty rozpustné a nebo 3v1. Ale představ si že to presso u Tebe jsem vypil bez cukru a to sladím 3 lžičky cukru. Takže docházím k závěru že si budu muset také pořídit presso přístroj, aspoň nebudu tolik sladit a vypadat jako koule .o)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *