Nová doba, nová doba, kapitáni zdrhají jako první

“Na potopené lodi zuřil požár, první se zachránil kapitán”
No,zda se, že nic z toho co bejvávalo už není, žádná nepsaná pravidla, která se vždycky dodržovala, už neplatí. Lodi se dnes už nepotápí s kapitánem stojícím na lodním můstku, naopak, kapitán odjíždí na prvním záchraném člunu, pak posádka. No a pasažéři? Čert je vem…….

Tragédii lodě As-Salám Boccaccio 98, která se v pátek potopila s 1400 cestujícími, podle informací zachráněných způsobil požár. Propukl ve 21:30 místního času, tedy dvě hodiny poté, co loď vyplula z přístavu. V podpalubí oheň zuřil několik hodin. Plavidlo se potopilo kolem třetí ráno. Zatím se podařilo zachránit 389 lidí, osud dalších osmi set je neznámý.

KÁHIRA – Přeživší jsou velmi rozčílení jednáním posádky, která je nejen neinformovala o problémech, ale ani se nevrátila do přístavu, odkud vyplula, i když v té době ještě bylo vidět pobřeží Saúdské Arábie, včas nepřivolala pomoc a pak se starala jen o vlastní záchranu.

“Nic nám neřekli,” křičel zachráněný Gedir Mohhamed. “A co dělala posádka? Kde byla, aby zachraňovala přeživší?”

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Nová doba, nová doba, kapitáni zdrhají jako první

  1. No rozhodně to potvrzuje to, že dneska už se nedá spoléhat na nic, co bylo vždycky obecně platným pravidlem.

  2. Hmm. Hrůza. A ještě horší je, že to naprosto přesně vystihuje současnou situaci leckde, mimo jiné i v naší politice :o((

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *