Nenakupujte, může Vás to stát život!

Nejvíce bakterií je na madlech nákupních vozíkůNa rukojetích nákupních vozíků se usazuje nejvíce bakterií ze všech veřejných předmětů denní potřeby. Jihokorejští vědci zjistili, že na nákupních vozících je více drobných škůdců než na klikách dveří od veřejných záchodků.
Jihokorejští vědci ve speciálním průzkumu srovnávali zamoření bakteriemi u šesti předmětů, jichž se denně dotýká velké množství lidí. Na držadle nákupního vozíku napočítali experti na jednom čtverečním centimetru 1100 jedinců bakterií tvořících kolonie.
Na druhém místě se umístila ovládací myš u počítače v internetové kavárně. Ulpělo na ní 690 jednotek bakterií tvořících kolonie na centimetr čtvereční. Následovaly řemínky na držení v autobusech s 380 jednotkami na čtvereční centimetr, kliky u veřejných umýváren s 340 jednotkami, tlačítka ve výtazích (130) a držadla v metru (86).

“Důvodem, proč je na držadlech vozíků tolik bakterií, je srovnatelně větší plocha, kde lidé mají více prostoru, kam položit ruce,” vysvětlil výsledky výzkumu jeden z expertů Kwon Jong-il. Na klikách u veřejných záchodků je bakterií méně, neboť mytí mýdlem podle expertů z rukou téměř všechny bakterie odstraní.
Takže? Asi bychom měli nakupovat v gumových rukavicích, které ihned po nákupu vyhodíme? No jo, ale co s těma potravinama na které rukacice sáhly? Rukama již bez rukaciv se dotkneme obalů potravin a při vybalování i potravin samotných, zabakteriíme si ruce. Myslíte, že bakterie se drží obalů zuby nehty a nebo třeba mohou přeskočit na rozbalený obal a ohrozit samotnou potravinu?
Tak teda nevím, nejlepší bude asi nenakupovat:-)) a samozřejmě nejíst ani v restauracích. Případně jíst jen potraviny, které je možné i v obalech ukládat do mrazáku nebo rovnou do vařící vody, všechny bakterie to snad nepřežijou:-)))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „Nenakupujte, může Vás to stát život!

  1. Spina v byte, zdravy dite.. a to plati i pro dospely… s mirou samo… Kdybychom zili ve (skoro) sterilnim prostredi, tak pri prvnim kontaktu s bakterkou onemocnime, jen at si tu imunitu trenujeme. Pred 10 lety bylo nejvic bakterii v telefonich sluchatkach (nyni jsou uz mobily) a v houbickach na nadobi.. copak uz nikdo nemyje nadobi a nebo jsou ty cistici prostredky tak agresivni? (vzhledem k tomu, ze kdyz si nenakpremuju ruce, tak je to pak katastrofa, tak si jo). Podle me by melo byt vic sajrajtu v tramvajich (maji je v Korei?) uz podle smradu a spiny a bezdomovcu, ble… Jo, nejvic bakterii je na bezdomovcich, ty mely taky zahrnout do vyzkumu!! :o)))

  2. Hmmm… Mám pocit, že bych raději zhynul rychle pod zásobovacím kamionem, než pomalu vlivem nějaké zákeřné bakterie :o) Takže odedneška nakupuju zásadně v internetovém Z-marketu :o))) Ty to naskládají skoro i do ledničky 😉

  3. Už dlouho se prohlašuje, že víc bakterií než na záchodových prkýnku je v klávesnici. Takže stejně chcípneme všichni, co si tady v klidu datlujou. A i když ne brzo, tak jednou určitě, stejně to přijde, tak proč řešit nějaký nákupní vozíky. Nebudeš si brát v obchodě vozík a přejede tě kamión se zásobováním… není vyhnutí.

  4. btw, já podvědomě tušila, že moje nechuť chodit nakupovat, která trvá již několik let, má nějaké opodstatnění:-))))

  5. Výborně, jsi běžných bacilů prosta, takže jsi jedním z prvních adeptů na ptačí chřípku:-))))))))))))))))))

  6. Nu, tak vozík neberu – jen košík naštěstí :Ddo internetové kavárny nechodím, taky plustak v těch autobusech, no, není jich tak moc, tak neva :)))veřejný umývárny a výtah, tak tam jsem taky prohrála, ale metro, huráá, jelikož pochybuju, že by v tom naše městečku jela tramvaj, natož metro, můžu s poklidem říct, že tam se taky vyhnu :)) Huráá :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *