Stěhujete se rádi?

Někdo říká, že je lepší vyhořet, ale znám i lidi, kteří zkusili obojí a tvrdí, že se to vůbec nedá srovnat a že mnohem lepší je stěhovat.Co jsem živa, stěhovala jsem se 9x, z toho 2x s rodiči a 3x za posledních 21 let v Praze, teď to bude po 10., ale předpokádám, že jistě ne naposled:-).
Když jsem před měsícem vyplácela odstupné za byt sousedící s bytem mým, měla jsem představu “levné rekonstrukce” a pronajímání. Když jsem ho uviděla na vlastní oči, na “levnou” jsem musela zapomenout, takže prostě “rekonstrukci”.
Pak jsem si ale vzpomněla, že mě už dávněji napadlo, že Adam bydlící o patro níž má dost malý byt vzhledem k počtu osob v něm bydlících /50 metrů včetně lodžie/, pro jednoho stačil, ale rozmožují se prostě příliš rychle, a tak jsem začala přemýšlet, kudy ty jeho prostory zvětšit.
Jako poslední a nejlepší nápad se mi ukazuje přenechat mu půlku svého bytu ( stejně se vždycky stydím, když se tam prohánějí Gremlini), který tvoří 2 byty a k té druhé půlce (vlastně spíš menší části) připojím byt z druhé strany, čímž sice ztratím kontrolu nad oběma ulicema a příjdu asi o 15 metrů, ale vlk se nažere a kozy zůstanou celé:-) a navíc získám terasu 12m2.
“Takže jedna dražší rekonstrukce a jedna levná” myslela jsem si dokud jsem si ten jeho byt pořádně neprohlédla, takže jedna dražší a jedna kompletní.
Včera jsem se byla po návratu ve “svém”novém bytě podívat, už tam stojí jen nosné zdi a vypadá to katastroficky. Vyrobit je nutno komplet novou koupelnu, WC, podlahy ve všech místnostech a taky podhledové stropy. Pak vestavěné skříně, protože ty v mém současném bytě jsou tak na míru, že se přendat nedají. Pak taky okna a dveře se musí vyměnit a radiátory, no zkrátím to, není tam nic, co by se vyměnit nemuselo, takže to bude podobné, jako koupit si nový byt:-))).
Takže se budu stěhovat, sice jen přes chodbu, ale přece a brzy, Anička se totiž narodí už v půlce května. A vůbec netuším kam dám všechen nábytek a tunu nesmyslných předmětů, které jsou všude:-))). Naštěstí nebudu muset stěhovat kuchyň, ta zůstane tam kde je, jen se v ní budou měnit okna, radiátory atd.,atd…………

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „Stěhujete se rádi?

  1. U toho vyhazování jen vzniká drobný problém, že se často podaří vyhodit věc, která v moment třídění předmětů byla naprosto k ničemu a nepodstatná… no a teprve za určitou dobu se ukáže její pravý smysl :o)))

  2. Horší na tom je, že mně se můj byt moc líbí tak, jak teď je, včetně pomalovaných oken a zavěšených předmětů na nejnemožnějších místech a pak mám všechno sladěno do barev, teda místnosti,jenže TAM se mi to všechno takhle nevejde a třeba modrou skříň jen tak někomu nenacpeš, aby z toho byl ještě nadšený:-)).No a chalupa je už bohužel taky úplně plná:-))

  3. Ahoj blu:-)),pokud jde o malování, tak to já ráda, nedělám z toho záležitost, nechám si domíchat barvu a klidně se pustím do přemalování místnosti i 2 dny před vánocema. Ale s tím vyhazováním míš pravdu,bohužel jsem při svých četných stěhováních vyházela i dobrých 50% knížek, prostě představa jak je znova a znova někam rvu mě s nima zavlála k popelnicím:-(

  4. Ahoj Mod. Řekla bych, že nejhorší na stěhování i malování je to rozhodnout se. Pozitivum u obojího vidím v tom, že se vyháže fůra zbytečností.

  5. cat, stěhování má i své pozitivní stránky, jakože například je zbytečné několik měsíců předem uklízet. Dobré pak je stěhovat se před vánocema, protože si člověk ušetří další zbytečný úklid:-)

  6. :o))) Stěhování je zkrátka zlo :o) Člověk zjistí řadu zajímavých věcí, jakože největší Tranzit se dá zaplnit po střechu a pořád je byt plný ;o)

  7. cat,když jsme se stěhovali naposled v 98 /myslím 1998:-))/ z Malešic do Vršovic, obnášelo to krom nábytku a pytlů s oblečením asi 50-60 banánových krabic, ty pak byly situovány velmi dlouho v největším pokoji a já je postupně po návratu z práce vybalovala, vždycky tak jednu, dvě, takže to trvalo prostě dlouho. Nicméně hned druhý den po převozu požadoval můj muž své manikůrové nůžky na kůži a vyrobil aśi hodinovou scénu,protože “jsem si přece měla do každé krabice udělat soupis věcí,které v ní jsou!!” No teď budu používat maximálně jednu krabici:-))

  8. Vůbec ti to Mo. nezávidím. Loni jsem se stěhoval 2x, a k tomu jsem aktivně pomáhal s dalším stěhováním, tentokrát rodičů. Jednou to bylo o 10 km, podruhé v rámci patra. Přičemž jediný rozdíl je, jak jsem zjistil, v tom, že když se člověk stěhuje v rámci patra, ušetří pouze to strkání věcí do auta. Jinak je to úplně stejné. A když se navíc člověk stěhuje v relativně krátkém rozmezí za sebou (5 měsíců), tak už nemáte vůbec žádnou šanci vystopovat, kde by se nějaká postrádaná věc mohla nacházet :o))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *