Všichni články nekradou

aneb, když dva dělají totéž, nemusí to být to samé.Ještě na dovolené jsem zde našla vzkaz s probou o mou mejlovací adresu a tak jsem ji odeslala a dnes mi přišla mejlem prosba o souhlas s uveřejněním článku z avocode na blogsféře a já odepsala, že ano, protože není důvod proč ne.
Následně mi přišel další mejl s dotazem, jak mi poslat honorář a s prosbou o sepsání mého krátkého profilu.No, honorář nechci a profil, ten si každý může nakonec prohlédnout když pročte můj blog, nicméně se mi vybavil okamžitě jiný server a úplně jiné manýry.
Ano, mám na mysli neomalené manýry Tomáše Kulhánka na jeho serveru Damokles, Kulhánka, který si vezme bez dovolení kamkoliv jakýkoliv článek a aby toho nebylo málo, chce-li na jeho zábavním serveru Damoklan provozovat “tisk”, musí si buď za damokoruny těžce tam vydělané, případne za české koruny běžně těžce vydělané zakoupit nakladatelství a pokud v něm chce i něco vydávat, musí předem vyslovit s okrádáním souhlas, pokud to neudělá, provozovatel serveru mu odebere tzv. licenci.
Vlastně toto byl důvod proč jsem zbořila nakladatelství, které mě stálo zhruba 5 milionů korun damoklích, zhruba 3.000,- Kč a opustila Damoklí svět. Ne, že bych si myslela, že plodím perly za které by mi bylo nutno platit, ale na druhé straně 3.000,- to jsou nejméně 3 páry bot pro oba Gremliny, tedy boty na zhruba rok a půl jejich života a to není málo.
Přitom stačí tak málo, obyčejná lidská slušnost………..

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

28 komentářů u „Všichni články nekradou

 1. a ještě malou poznámku: no to je právě ten problém, že by se moh někdo po nějakém čase (až by zgómnul pajšl) odpojit a vytvořit něco nového, lepšího. Ono se pak celkem dobře přestavuje nebo dostavuje, když jsou položený dobrý základy, nejhorší je ta počáteční otrocká dřina. Ale je otázka, jestli jsou ty základy položeny dobře, že. Jestli by to nechtělo celý Dam předělat, protože 90% nynější virtuality se odehrává v mysli uživatelů a ne v compu.

 2. No já mám na mysli vývoj v té “open” formě, pod které třeba už léta probíhá vývoj Linuxu. Linux je vlastně jakési pokračování původního OS UNIX a když si vezmu množství jeho mutací (UNIXu), nemyslím si, že by to byl z obchodního hlediska nějaký dobrý tah, ani tomu, proč na plné čáře zvítězila méně dokonalá wokna :o)

 3. A pro Paa: Open source neznamená ztrátu kontroly nad vývojem kódu. Naopak: vývoj opensourcových aplikací je koordinován vedoucími. A občas se stane, že se někdo, kdo nesouhlasí s nařízeným směrem vývoje, odpojí, a jde svou cestou. To je přece normální.Navíc je možné použít licenci “kdokoli může přidávat, ale nepovoluje se odvozené dílo” – takto je vyvjíjeno taky pěkných pár projektů.

 4. A jéje. A kdopak to pindal, že nemůže k Damoklu nikoho pustit, protože to je majetek firmy a autorské dílo a kdesi cosi?Těch, co jsme nabízeli pomoc, je fůra. Jediné, čeho se nám dostalo, bylo povýšené “tak si napište vlastní Damokles”.Ale dobrá, beru tě za slovo a říkám: jsem ochoten pomoci. Jsem ochoten se zapojit do správy a oprav Damokla.

 5. Paaaaa, ještě, že jsme u mne, jinak už bychom dostali už dávno pokyn “poloučit se” a už bychom byli smazaní:-))))))

 6. tomasi, mě jsi vždycky poslal do prdele nebo do exilu a jednou jsi mě dokonce před širokým fórem diskutujících nazval starým bláznem a pak jsi řekl, že by mě bylo potřeba polít kyselinou. Tobě se těžko pomáhá nebo radí, protože všichni, ať umí cokoliv, jsou vždycky blbější než Ty a to je prostě problém:-)) Nicméně “nejsme jako oni” a myslím, že i chytrou pomoc bys našel, pokud ji skutečně hledáš:-))

 7. Jo, a už jste se dohodli?, Jsou tady minimálně 3 svědci, že na vaši veřejně učiněnou nabídku reagovala kladně, pane Kulhánku :o)))

 8. Tady všichni diskutujete, analyzujete, zdůvodňujete a levou zadní řídíte. Ale když jsem vás o to žádal na damokles,protože se mě to tam sere, tak skutek utek. Open šourek jsem zkoušel Justasi. Neřeší žádné problémy, ale ve skutečnosti další vytváří.

 9. Mod, vem to – myslím, že se nás na to vrhne dost, abychom s tím něco provedli 🙂 Převod na open source by byl prvním krokem :-)))

 10. A za projekty, ktere delam za darmo si stavet baraky :o) To mi pripomina ten prad Verte neverte :o)))) Jinak strelicie zatim neumrela

 11. Pokud jde o řízení, umím i náklaďák a traktor, je pravda, že nad tak doprasenou věcí, jakou se Damokles stal, bych se musela pár minut zamyslet, ale Tvou nabídku přijímám, zejména pokud se jedná i o účast v s.r.o. Tangeru,majoritní podíl mít nemusím:-)), takže se můžeme domluvit po podání daňového přiznání na to mrknem, auditora si přivedu svého a bonusy si klidně nech pod čím chceš:-). No a že je to zadara, to piš jen na Damoklu a ne veřejně, zadara se provozují nadace, s.r.o. musí vydělávat, to by se finančák zlobil:-).

 12. Nazdar kulhánku:-), s potěšením konstatuji, že stále projevuješ zájem o mou tiskovinu:-))), chápu, že Ti na Damoklu chybí:-). Pokud jde o můj článek,tak ten nehovoří o řízení, ale o respektování autorského a mnoha dalších zákonů a zejména o tu slušnost, která na Tvém servru schází nejvíc, myslím slušnost provozovatele k uživatelům.Udělám další komentář, aby v tom nebyl bordel:-)

 13. Pokud se pod pojmem řízení serveru myslí vykrádání uveřejněných článků, neschopnost využít návštěvnost k zvýšení poměru placené reklamy, demotivace stálých hráčů, nezvládání projektového modelu (aneb když něco opravím, složí se něco jiného asi není správný postup), pak by mě zajímalo, jak se nazývá vedení serveru k prosperitě :o)

 14. Mo., doufám že projevíš zájem.Jednak ten “náročný” server uřídíš levou zadní (při milionu dalších činností a nebudeš z toho dělat takovou vědu) a pak si myslím, že charita a dělat věci pro druhý (zadára) je prostě tvoje hobby. Kulhánek si nechá “AKORÁT” ty svoje bonusy, a kdyby se mu sraly i ty, spolu s další stovkou jiných věcí, tak ti jistě dá zase nějak vědět, a nějak se to udělá, třeba zapojíš ještě pravou přední :o)

 15. myslíš, že je to jednoduché řídit tak náročný server ? navíc zadara a ve svém volném čase ? a když už musíš něco opravit, tak se ti 100 dalších věcí posere ? kdybys měla zájem, tak bych ti ten server přenechal a mohla bys ho řídit ty. já bych si akorát nechal pod palcem bonusy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *