Dovolené by měly mít přechodná období

jako třeba zákony:-)No nevím, ale po 3 dnech po dovolené jsem totálně vyčerpaná. Nevím jestli je to tou změnou, prudkou, náhlou, tepelnou:-)), ale je to teda pecka. Možná to ale není tou změnou, možná je to tím, že NIC nefunguje, člověk musí VŠECHNO hlídat a pokud NĚCO náhodou překontrolovat zapomene, tak je to okamžitě POKULVENÉ.
Ještě včera vnoci jsem konzultovala jeden megabordel , 13 let starý, na který jsem včera přišla ve vlastním hnízdě (kdy smlouvu za mne podepsal bez oprávnění úplně cizí člověk, prostě proto, aby prý byl nějaký papír) se svým daňovým poradcem:-) a hluboko po půlnoci s přítelkyní daňovou poradkyní a tak jsme ponadávaly na ten svět.
Povídám ji “Představ si, včera vpoledne mi volá syn z Vinohradské nemocnice, kam si zaskočil s bolavou kyčlí na orthopedickou traumatologii a ptá se mě,kde se vyzvedávají berle. No to netuším, povídám mu, ale kdo potřebuje berle proboha? No já říká syn, doktor mě zrentgenoval a napsal mi berle………………, tak už prostě asi nic nechápu, kdysi se v Luhačovicích berle po léčení lámaly, dneska se místo léčení fasujou.”
“No jo” povídá ona ” zrovna nedávno jsem někomu říkala, že každá rodina prostě musí být soběstačná, musí obsahovat alespoň 2 lékaře /z toho jednoho zubního/, 1 právníka, 1 ekonoma, 1 stavebního inženýra a pak po jednom instalatérovi, zedníkovi, truhláři, to přinejmenším.”.
Včera jsem se evakuovala od Labe kvůli nefunkčnosti compu a netu, abych dojela k Vltavě a zjistila, že nefunguje net. I prolezla jsem všechny bedny, zdířky, zásuvku, koncovky jacky, překonstrolovala zda jde telefon a vytočila 800123456, vyslechla “zmáčkněte 1, 5,7,3,9,1, vyčkejte spojení s operátorem a pak jsem 25 minut poslouchala veselou odrhovačku. Operátor nevěděl, skontroloval,zda mám zaplacené služby, zeptal se mě ,kde bydlím, z jakého čísla volám / hláska přitom požaduje “chcete-li hovořit o lince z které voláte, zmáčkněte 1”, což jsem zmáčkla/m poté si vzal na mne spojení a že prý zavolají, to bylo vnoci. Do rána nevolali. Ráno jsem absolvovala znovu 800123456 a poté 1.5,7,3,9,1, hodinku poslouchala odrhovačku, pak zazněl operátor a poslal mne podívat se, zda mám červenou šipku, jaký mám modem, co na něm svítí, restartovat comp, restartovat modem, restartovat druhý copm,poté mne asi 20 minut přesvědčoval, že mám jiný modem, než mu říkám a nutil mne hledat jeho připojení v programech, pak už jsem slyšela, že se směje a poslal mě podívat se, jakou má ten modem barvu. Já se nesmála, protože u druhého ucha jsem měla stále jeden z mobilů na které mi volal právník-proč neodpovídám na mejly, daňová poradkyně-jestli jsem četla co mi napsala, Alenka, kdy si přijedu pro doklady, Adam-zda už jde ten net, soused-proč nereaguju na mejl o směnce a v kolik zítra u notáře. Operátor si na mne vzal spojení ( už zase), že mi zavolají.
Nevolali a tak jsem po 2 hodinách vytočila 0800123456………………………., kde jsem se po zmáčknutí poslední 1, dozvěděla, že Telecom má problém a s ním celá Praha a Středočeský kraj a že porucha bude odstraněna do 15ti hodin.
V 15.30 jsem vytočila 0800123456………………………….. a oprátora se posléze zeptala, který den v 15. hodin maji na mysli. Pravil, že neví a já odjela na poštu, kde jsem vystála frontu, abych si vyzvedla dopis s VZP ve kterém mě upomínají, že jsem nezaplatila 8.3. 1.722.20Kč a že jestli tak okamžitě neučiním, zruší mi možnost dalších splátek. Jednalo se o splátku poslední ve výši 1.702,20 Kč, kterou jsem zaplatila 8.3..
V autě před poštou jsem si zapálila 16 cigaret najednou a jela jsem za Alenkou pro ty doklady. Zda chtěla ještě něco jiného netuším, protože jsem jí je vyrvala z ruky za jízdy otevřeným okýnkem v Politických vězňů a spěchala domů ke compu podívat se, zda se mi z něj konečně podaří vysápnout tu smlouvu, kterou musím dopsat, 9x vytisknout, připojit k ní 2 druhy LV, plné moci a doklusat s ní ráno k notáři.
Comp nic neříkal, vytočila jsem 0800123456,bla,bla,bla a za zvuků odrhovačky jsem čekala na operátora. Hláska o poruše už tam nebyla.
“Porucha už je odstraněná, pokud Vám to stále nejde, musíme to zkusit spolu překonfigurovat, pokud se to nepovede, musí k Vám zajít technik, někdy. Jaký máte modem?”
“Nééééééééééééééééééééééééé”
Tenhle muž mi ale uvěřil a ani nechtěl, abych mu z něj cokoliv četla, zeptal se mě,zda jsou kontrolky vpravo nebo vlevo a věděl. Pak jsem restartovala modem, compy, NIC.
“Jaké používáte prohližeče?”
OMG “XP a Millenia” zaúpěla jsem tuše zradu.
“Fajn, tak začneme těmi XP…”
A tak jsme začali, přepsala jsem asi 50 různých IP adres, psala jsem cosi do černých tabulek, vyhledávala přitom papíry s nicky a hesly, restartovala modemy a compy.
Trvalo nám to hodinu deset minut, než jsme našli ten správný postup, kdy něco napsat a v které chvíli co restartovat, ale byli jsme trpěliví, oba, nakonec on byl v práci a já v komatu.
Net se rozběhl a do bytu vběhli Gremlini. Pak přišel Pitros a přinesl mi lístek na Guny:-)) a pak přišla Aloe s Járou pro Strelicii a pozvala mě do Jevan na prase. Naštěstí ne na dnes, i když, dneska by se to docela hodilo:-))))))))))).
Potřebuju dovolenou, jsem vyčerpaná.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Dovolené by měly mít přechodná období

  1. Proto se na ně volá z druhého, třeba internetového telefonu, a zatímco hudba hraje, ty si vyřizuješ co potřebuješ. Akorát operátorka se občas diví, když ji řekneš “tak teď chvilku čekejte vy” :o)))

  2. blue,Linky typu 800 jsou placené operátorem samotným 4 Kč/minuta hovoru, tebe nestojí nic :o) Takže pro ty, co počítají každou korunu to nemůže být náročné ani finančně :o)

  3. Vyslechnout pokaždé, když čekáš,než-li se uvolní operátor tu odrhovačku je pro zaměstnané, co nepočítají doslova každou korunku, jen ztrátou času. Pro ty, co ty penízky musí opravdu, ale opravdu hodně počítat, je to náročné i finančně.

  4. Jo, tam volal z druhé strany můj muž, tam to preventivně nikdo bčerta nebral, ale taky prý tam hezky hráli:-))))

  5. mno 🙂 800123456 je spíš prodejní linka 🙂 technická podpora je na 800 184 084 😉 tam ti pomůžou “rychleji” :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *