Sestra staniční

Co asi taková sestra všechno musí, aby byla staniční?No asi musí v něčem vynikat, a tahle “moje” ta teda vyniká v zpruzenosti. Co je to vůbec staniční, když tam žádná stanice není?
No prostě dneska v 7.30 jsem se dostavila do Vinohradské nemocnice na krevní odběry v rámci předoperačního vyšetření a kdybych věděla, že pudu tam, kam jsem šla, jela bych raději ke své velmi praktické lékařce přes půl Prahy do Zličína. Tam kam jsem šla, je totiž sestra staniční. Tam kam jsem šla je oddělení nadstandardní péče /možná to dělá to d/, které vpodstatě vydělává na celou jednu kliniku téhle nemocnice, protože si v něm jako pacient zaplatíte úplně všechno.
Možná v “běžném” zdravotnictví, v tom “zdarma” chápu, že nejsou třeba moc milí, ale tam, kde si zaplatím i přinesení teploměru, i acylpyrin, tam by měli aspoň mile působit.
Kolem 7mé ráno nebývám moc agresivní, naopak, ještě se tak hodinku tiše motám, o to víc, když jsem přes odběry krve bez kafe. Prostě, přišla jsem jako beránek.
“Na převaziště si děte!” pravila SS. Proboha převaziště to je jak provaziště nebo popraviště, stejně sem nevěděla kde to je, ale ona zas ” Na převazištěěěě!”
“To je tam vzadu” špitla černovlasá sestřička ” já jsem tu dneska taky první den, jsem tu půjčená…”.
“Proboha, ještě se na mně bude učit!” pomyslela jsem si a ” dělá jako bych tu vyrostla”, utrousila jsem na konto té staniční.
Převaziště jsme našly a krev jsme odebraly, vypadalo to vpohodě i když tomu přecházelo ” A co byste řekla, kdybych Vám to odebrala tady na ruce za prstama?” zeptala se sestra půjčená. ” Řekla bych ne:-))”.
Pak se opět objevila čůza SS.
SS” Jděte si do pokladny zaplatit zálohu!”.
Já “Ale pan docent říkal, že mám přijít v úterý….” nenechala mě dokončit.
SS ” Ne, jděte si ji zaplatit hned!”
Já “Pan docent říkal, že mám za ním přijít v úterý ve 3………”
SS “Ne, půjdete dolů………”
Já ” Necháte mě domluvit??????!!!!!”
SS ksicht.
Já “Pan docent říkal, že mám přijít za ním v úterý ve 3 a předtím se mám stavit v kanceláři,kde jsou do 2. Tak to udělám tak, jak řekl pan docent!”
SS ” No ale, měla byste to zaplatit dneska, protože co kdybyste……….”
Já ” Do úterka umřela? Kdyby náhodou, tak Vám ty 4 ampule krve snad zaplatí VZP, to ji snad opravdu nepoloží!”
SS ” Přijďte v úterý aspoň v 11 a pak na pana docenta do 3 tady nahoře počkáte!”
Já ” Jasně, s Váma, těším. Dobrou”.
Půjčená sestřičce se podařilo zavřít údivem otevřenou pusu. Mně se podařilo zavřít dveře.
Fuj.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 komentářů u „Sestra staniční

  1. cat a podle tebe mám jít s tím víčkem raději k Měšťákovi, kde za to sice zaplatím jne 2x tolik, ale za to mám naději, že už to oko nikdy nezavřu:-)))))))))))))))))

  2. Stanicni sestry musi byt trosku prisnejsi, aby mely autoritu u beznych sestricek. Bohuzel ale svou – nekdy dost nevhodnou – “prisnost” prenaseji i na pacienty (nebo v tomto pripade by bylo vhodnejsi spis pouzit slovo klient). Ja se nasi stanicni (ted myslim v praci) bojim jak cert krize a to jsem profesne nad ni.

  3. No jo, to je těžký Mo. Když ty si vymyslíš plastiku, chceš si ji nechat dělat ve státní nemocnici a divíš se, že s tebou zacházejí jako když jdeš od VZP :o))))

  4. Paa Tohle není soukromé zdravotnické zařízení, je to jedna z klinik státní Vinohradské nemocnice,kterou velmi dobře přiživuje oddělení nadstandardních výkonů, tj. takových, které nehradí VZP a jiné ZP, a nebo je hradí, ale až dodatečně, nikoliv automaticky, ale až na základě posudkového lékaře.

  5. IO, Rath nemůže být všude, to je prostě věc managementu toho kterého soukromého zdravotnického zařízení že si nechá kazit svou inak dobrou reputaci chováním takových lidí, pokud ovšem ona SS nebyla zameřena výhradně na Mo., něco jako jednoúčelová raketa Pershing, víme?

  6. Že jsou takový týpky na běžných pracovištích, s tím už jsem se jaksi smířila. Ale že je lze nalézt i tam, kde se všechno hradí hotově a ještě tomu říkaj “nadstandard”, to mi hlava nebere… Rathe Rathe…

  7. Malá poznámka pro rýpaly… Uvedený příběh byl za naprosté střízlivosti. A ač údajně drátkované dveře jdou vysklít velice jednoduše, těmto stačilo mé běžící tělo, které nevypočítalo schody a o ten poslední ztratilo stabilitu ;o)

  8. Nicméně na téma sester SS mám také zážitek. Před pár lety jsem po průchodu zavřenými venkovními dveřmi se skleněnou výplní (s drátkama) byl převezen sanitkou do nemocnice a první reakce sestry na příjmu byla: “chlape, vy jste celý od krve, to jste se nemohl aspoň umejt, kdo se na vás má koukat… Ježiš držte si ten obvaz, vždyť nám tady zakrvácíte podlahu”. Vzhledem k tomu, že jsem nebyl zrovna v nejlepším stavu, nějak jsem se domotal k umyvadlu a snažil se umýt, což nějak zvlášť dobře nešlo. Na to se ozvalo “Ježiš, takovej velkej a von se neumí ani umejt, dejte to sem, takhle bychom tu byli do rána”… Tak jsem se sestře zdvořile omluvil, že příště si v klidu vykrvácím doma, ale bohužel tam jsem se nedostal, neb úraz se stal na venkovních dveřích. Tak se na mě tak divně podívala… Uchopila přidělený hadr a podle varianty, že krev je nejlépe odrhnout, jala se ze mě orašplovat “červenou”. Na můj argument, že vodou by to šlo lépe jsem se dozvěděl něco v tom smyslu, ať nechám pracovat profesionála, neb jsem před chvíli ukázal, že se neumím ani umýt ;o)

  9. Mno, není nad milou sestru. Mám pocit, že v 7 ráno bych byl natolik přinasraný už jen tou hodinou, že by se pani nestačila divit mnohem dříve :o) A když už jsme u toho, tak jako pacient si platím úplně všechno vždy a co je horší, dost si to předplácím. Jak jinak si vysvětlit ty peníze odcházející směr VZP každý měsíc ;o) Jsem platící zákazník tak jako tak, navíc dokonce předplácející si zákazník. Tak proč kruci se k nám chovají, jako kdybychom to měli zadarmo.

  10. jé úžasné s jakým citem volíš různé zkratky a tahle sedí opravdu dokonale :o)Mo, nebyla náhodou tvá SS nějakou vzdálenou příbuznou tý baby pokladniční s těma pajckama?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *