20 let od Černobylské tragedie,

to to letí………..
Nejhorší jaderná katastrofa druhé poloviny minulého století. Žádná atomová bomba ale mírová zbraň, která zabila tisíce lidí a další tisíce jich poškodila na celý život.Tragedie o které nám nějak zapomněli říct.
Pamatuju si z té doby gynekologické a porodní oddělení Vinohradské nemocnice, snad nikdy tam nebylo tolik lůžek a lehátek, přeplněné pokoje, plné chodby. Na pokoji semnou leželo děvče, kterému se narodila na počátku 6. měsíce holčička vážící 85 deka, přímo na tom pokoji se narodila. Kdo ví, zda to přežila.
I já si na Černobyl pamatuju jako na obrovskou osobní tragedii, která možná změnila celý můj život.
20 let, to to letí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „20 let od Černobylské tragedie,

  1. Bejvětší problém byl v tom, že nám to nikdo neřekl a tak to věděli jen mocní a ti, co poslouchali cizí stanice, ovšem když to pak říkali lidem dál, nikdo tomu nevěřil:-(

  2. Podle toho, co jsem četl, šlo asi o kombinaci chyb. Vlastně všech lidskych, od udajne nebezpecneho typu reaktoru az po jistou laxnost obsluhy, a k tomu jeste ten sileny test, kdy museli pry vypnout jakesi zabezpecovaci zarizeni, aby jim ten test neprerusilo… Zajimave je, ze kdyz k tomu neco hledate, zjistite, ze jsou tu opet jako vetsinou dve ruzne strany, ktere kazda tvrdi neco diametralne odlisneho, pocinaje pricinami cele katastrofy a konce poctem obeti. Krome bezneho nedorozumeni a metodickych problemu koho pocitat jako obet a jestli opravdu je to obet zrovna Cernobylu, je tu asi spousta zajmu, zejmena jaderne lobby. Takze jedni zlehcuji, druzi kresli Saurona na zed a vysledek je, ze jedina jista vec o cele katastrofe je asi ta, ze se stala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *