Jak mohou krachovat lásky

i jiné vztahy.Možná divné, ale 90% všech mých jakýchkoliv vztahů zahynulo na lež, 10 % pak na mne:-)) ( No jak stárnu, změním poměr, dobrá 85 : 15 :-)) ( tím nechci říct, že by 90% lidí světa lhalo, mluvím o % z množiny rozpadlých vztahů samozřejmě).
Já nesnáším, když někdo lže a už vůbec nesnáším když lže blbě. Lhát se dá i půvabně, ale to je většinou takové bájivé lhaní, kterým si člověk něco přikrášluje, takové to lhaní, kdy se musíte smát, ale tomu člověku byste to ani neřekli ” ty lžeš”. Měla jsem jednu takovou šéfku:-) a vydržela jsem s ní mnoho let, lhala pořád a krásně a všichni to věděli, asi proto, že to mělo šťávu a nikomu tím neubližovala.
Někdy se taky stane, že se u člověka setkáte se lží, oba o tom víte, řeknete si to a fakt, že Vy víte a on ví, spojený s faktem, že jste byli schopni se přes to přenést, mezi Vámi může vytvořit prima vztah ve kterém už pak ale žádná lež nesmí nastat a většinou nenastane, protože bystrý člověk pochopí, že unesete líp každý průšvih než lež.
Většina lidí ale lže ve vlastní prospěch a většina jich lže blbě, protože si nic nepamatujou, prostě chodí si světem , lžou a ani se neobtěžují si pamatovat.
Já si bohužel strašně pamatuju a nejen, že mám tak zatraceně dobrou pamět, ale ta moje pamět si to i páruje dohromady. Někdo něco řekne, třeba v březnu 2006 a mně se automaticky otevře šuplík z roku 1999, šanon květen, strana 19 a na ní zvýrazňovačem projetá ta spárovaná hláška (zvýrazňovač používám jen pokud je to lež a pokud je jako věž, mám ještě vpravo u textu červený tlustý vykřičník:-))
Asi 3x v životě se mi stala v kombinaci s lží taková ta věc, jako když na Vás někdo vychrstne kýbl studené vody, možná i barel. Nevím jestli to znáte, jestli jste to zažili, ale je to takové to, že někoho máte rádi, možná moc, možná ho milujete, posloucháte jak Vám něco povídá a najednou ten šuplík, šanon,stránka, zvýrazňovač, vykřičník a litry vody. Jste úplně promočení až namočení a pak najednou cítíte, jak to z Vás stéká. Ta voda i ten vztah, ta láska, najednou, hlava, hrudník, zbytek těla a je to pryč, z minuty na minutu, chvíli zima.
Nic.
A nakonec úleva, protože bolí nedorozumění, nepochopení, ale lež ta už ne.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 komentářů u „Jak mohou krachovat lásky

  1. o chlapech toho platí asi taky dost, ale to není moje zájmová skupina a tudíž se jim do toho nepletu:)))))

  2. o globálu já nic nevím:))) já preferuji pouze konkrétní porozumění v konkrétních záležitostech, jinak bych z toho měl globálně ho..o:))))

  3. no ono to má pokračování když teda to chceš vědět celý:))) na světě je tolik krásných žen, že nejde stihnout se pomilovat se všemi! ale jde to zkusit! :)))))))))

  4. protože se řídím zásadou, že na světě je ukrutná spousta krásných žen a já mám sakra tak málo času, tak vlastně nikdy nelžu:))))

  5. bri, do polopravd se nepouštím, ale k tomu jednou doješ:-)) Já prostě mlčím a nebo udělám pohled ” Ale no TAK!”:-)))

  6. pekne napisane 🙂 .. kazdopadne ad. reakcia Mo, priala by som si aby takym heslom zili vsetci… a ak uz sa ma zacne niekto vypytovat, na moj vkus az prilis, a nechcem byt bolestne uprimna – snazim sa pouzivat system polopravd 🙂 v podstate neklamem, len nevyjadrim celu skutocnost…

  7. Rozumím, ale to už je nedůvěra a nebo žárlivost nebo nějaká její forma. Takové věci se snažím pokud možno neřešit. Žiju heslem “kdo se moc ptá, moc se dozví” a tak se raději vůbec na nic nikoho neptám, raději vůbec:-))

  8. Lež je opravdu jed. Ale někdy (neříkám, že je to tvůj případ) může vztah otrávit i posedlost lží. Mám tím na mysli, kyž člověk neustále hlídá partnera, aby mu náhodou nelhal, chytá ho za slovo apod. a pak ho neustále obviňuje z prolhanosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *