Ono se to řekne ” budovat”.

ale co je s tím prááááááce!Jasně, že vodu udělá instalatér, stěny zedník, podlahy podlahář a okna někdo, ale to není všeckno:-).
Nejprve jsem musela spoluzvolit vanu, umyvadlo a WC, to nebylo těžké podle předloženého katalogu, ale pak přišlo ” Objeď dlaždičkárny a něco vyber”, do dvou koupelen ” a vyber si barvy stěn!”.
S barvama stěn plavu,vůbec nevím, vím jen, že se musí vybrat do 4 místností, že možná někde budou stejné, ale jaké, netuším,jediné co vím je, že si je rozhodně nebudu míchat sama, protože po četných zkušenostech s malováním vím, že je to kravina, jak s ohledem na zvolený odstín, tak s ohledem na pozdější případné opravy. Necháte-li si barvu namíchat podle vzorníku, určitě bude mít barvu podle vzorníku:-)) a kdykoliv ji budete ještě potřebovat, necháte si ji prostě domíchat, podle vzorníku:-)).. Krom toho ty namíchané barvy nedělají fleky ani malé, natož velké.
Jasné už taky je, že příjdu o svou koupelnu v barvě mořské matné zeleně, která se mi líbí pořád strašně moc, ale další mořskou koupelnu už stavět nebudu. Krom toho ta nová koupelna je situovaná na východ a půjde do ní hodně světla velkým oknem a z druhé strany sklěněnými luxfery a nevím, jak by to v tolika různých světlech té zeleni slušelo.
Takže koupelny, uff, do té pro Adama tady na chalupě jsem včera nakoupila velmi levné a velmi krásné obklady v Hornbachu, modré a béžové, oboje za úžasnou cenu 139,-Kč/m2, prostě celá koupelna ( krom podlahya práce za obložení) za 1.390,- Kč, tak to se mi líbí jako hodně:-), jak ta cena, tak ty obkladačky.
Ovšem, koupelna doma, to je velká odpovědnost:-) a zase, ty barvy:-(. No rozhodla jsem se pro kobaltově modrou v kombinaci s okrově žlutou až oranžovou a dnes jsem teky objevila hned dva druhy kýžených barev a lesku, tady v Roudnici v prodejně Raka. Pravda, cena je poněkud odlišná od té Hornbachovské, poněkud dost.
Vybráno asi mám, teď zbývá vymyslet jak kombinovat dvě tak kontrastní barvy a pak spočítat kolik jaké je třeba. A pak taky, jaká bude vzhledem k těch kombinacím kombinace podlahy.
A pak už budu jen poslouchat zedníka, jak nadává, že “ty dlaždice jsou hrozné” jak ty drahé, tak ty levné. Vždycky nadávají:-))))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 komentářů u „Ono se to řekne ” budovat”.

 1. Kromě kuchyně mám taky 2 sedačky, 6 a 10 let, bez vady:-) postele 2, 6 a 2 roky bez vady, palandu kovovou má Adam bez vady. Ale uznávám, že jsoui kvaůitnější nábytky, nicméně podstatně dražší.

 2. Na téma kuchyňské linky se přít nemohu. Nicméně zkušenosti mám se sedačkou (3x reklamovaná pro vadu), palandou (bylo nutno dokoupit prkna a zvýšit stabilitu), postelí (2x reklamovaná pro vadu) a nakonec stolem – nutné vyvrtat chybějící díry. Naštěstí nyní doma nic od Ikey nemáme a upřímně doufám, že ani nebudeme.

 3. cat, pokud jde o kuchyňské linky, tak mám Ikeobvskou kuchyň rohovou,cca 3 m dlouhou na jednu a 2 na druhou stranu a nikdo nemusel nic vrtat, právě naopa, každá díra má svou přesnou protidíru, takže naprosto a důrazně nesouhlasím!!!

 4. Jinak ještě k té Ikee… ano, variabilnosti je opravdu velká. Když má člověk vrtačku a základní truhlářské náčiní, tak po dvoudenní práci se dá z jejich výrobku udělat věc k běžnému použití ;o)

 5. Mno, ono záleží, co člověk bere. Pokud budu uvažovat cenové hledisko, tak Ikea je zas šííííleně drahá proti Spectrum. Ale promyšlenost té kuchyně je někde úplně jinde. Ale souhlasím, že třeba rozdíl promyšlenosti mezi Korynou a tou Miko je dost podobná. Ono jde o detaily, žel dost zásadní. Typicky pojezdy pro šuplíky, kování pro skřínky, kvalita lamina, promyšlenost úchytů… :o)Pravdou zůstává, že na levné nakupování jsem expert. A je úplně jedno, jestli je to auto nebo kuchyň, nezřídka se po zapracování požadavků dostanu na dvojnásobek i vícenásobek základní ceny ;o)

 6. Koryna je šíííííleně drahá, totální nesmysl, to co c Ikei koupíš za 30 od Koryny stojí 60. Ná neprosatuju Ikeu cat,mně se v ní líbí ta variabilnost věcí, že s nimi můžu cokolovi, jakkoliv, že nikdy není žádná věc jen v jedné variantě, že je můžu kompinovat. A není to 3 x dražší, ale 2x:-))

 7. Jsem z toho jelen.. jeeeleneeee, oci mas zeeleneee… desim se dne, kdy s muzem sezeneme pozemek a zacne se stavet… ted se muzu vykroutit, ze je to na rodicich…

 8. Podlahu plovoucí. Ale je extrémně důležité, aby ji pokládal někdo hodně šikovný a vyrovnal podklad samonivelační vrstvou tak, aby byla opravdu dokonale rovná. Pak nevznikají boule a podlaha ani nepraská. Plovoucí se zcela jednoznačně nelepí, ideální je dnes poměrně běžný click systém, který se nelepí ani navzájem k sobě. Jen se to zacvakne a stáhne.

 9. Mo. ráda prosazuje Ikeu :o) Když já si nemůžu pomoct, mě se jejich věci nelíbí. Je to takové nedodělané, nedotažené… Za ty peníze mi přijde navývost trapné dodělávat do stolu poličku, apod. U Asko nábytku se nedivím, tak člověk s nedotaženou konstrukcí a nižší kvalitou počítá, ale u 3x drahé Ikei…Co se týká kuchyně mám velmi dobré zkušenosti s Korynou, případně kuchyněmi kousek od Hradčanské,myslím že se jmenují Miko Gastrotechnika. Naprosto příšerný zkušenosti jsou však se Spectrum nábytek. Nikdy více. Naprostí amatéři.

 10. Podlahu plovouci nebo jinou.. my mame bouly na plovouci a hybe se… nechci prilepovat plovouci podlahu :o))) BTW, jeste nerodi?

 11. Jo a ty skří%nky z Ikea mají ještě tu další výhodu, že kupuješ vlastně korpusy, které jsou prakticky pořád rozměrově stejné a dvířka, takže když Tě po pár letech přestane ta kuchyň bavit, třeba lesklá červená, koupíš jen nová dvířka,stříbrná nebo dřevěná a tak. Bohužel zrovna kuchyně mi z aktuálního katalogu sežralo Zlato, takže nemůžu půjčit:-((

 12. Ale ty barvy, rozhodně míchat! Když za rok po Járovi hodíš talíř s polívkou a polívka Ti udělá uprostřed stěny flek o průměru půl metru, tak si prostě podle vzorníku necháš domíchat barvu a vymaluješ jen ten flek uprostřed stěny a nebude vidět, že je to domalované:-)))

 13. Plovoucí podlahu CO, nebo přilepit? Plovoucí podlahu rozhodně nepřilepovat, ale ve spojích slepovat, když ji přilepíš nebude plovat:-)))

 14. Linku je lepší podle prospěktů si sestavit a koupit. Moc pěkné a sržavé mají v Ikei, ale nejsou úplně levné, ale ani úplně drahé, takový střed. S Adamem jsme kupovali předloni skříňky v Asku, tam se z různých akčních nabídek dá levně a pak taky v takových obchodech jako je Euronábytek, Kika a tak, ty jsou hodně levné, vypadají dobře, ale tolik nevydrží. Třeba moje kuchyň doma je z Ikey, mám ji 8 let, neskřípem neviklá se, je v pohodě a svěží:-)))

 15. Nedovedu si to predstavit :o))Hele, my jsme taky zacali budovat.. katastrofa.. do pondelka nahlaste, kde chcete zasuvky.. haha :o)) Kde se dobre shani kuchynska linka? Je lepe si ji vymyslet a udelat na miru nebo neco koupit uz udelane? Plovouci podlahu nebo prilepit? a tak…

 16. Tak jsem si třeba myslela, že by ta koupelna byla jako oranžová a za všemi předměty v kterých je vody by byly modré pásy přes celou čířku těch předmětů – vana, umyvadlo, topící žebříkm WC, CO?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *